tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 28 sierpnia 2014

"Opowieści z Kapciuchowa” - Agnieszka Urbańska - recenzja

W 2014 roku nakładem wydawnictwa Skrzat ukazała się książeczka dla dzieci, pt. „Opowieści z Kapciuchowa”. Autorką utworu jest Agnieszka Urbańska.

Opowieści z KapciuchowaKsiążka opowiada o przygodach kapci i innych przedmiotów zamieszkujących Kapciuchowo. Mieszkańcy Kapciuchowa mają zarówno swoich przyjaciół jak i przedmioty, za którymi nie przepadają. Razem przeżywają różne przygody i stawiają czoło przeciwnościom i kłopotom.  Mają swoje humory, potrafią być zazdrosne i kapryśne, jednak gdy choć jeden z kapci wpakuje się w kłopoty wszyscy czym prędzej śpieszą mu z pomocą.

W kim zakocha się pantofelek Felek?
Z kim zaprzyjaźni się Kapciuszek Leniuszek?
Dlaczego kapcie szukały babci zastępczej?
Kim jest kapciownica?

Książeczka została bardzo ładnie i starannie wydana. Kolorowa, twarda okładka, duża czcionka oraz liczne barwne ilustracje, które znajdują się prawie na każdej stronie książeczki, przykuwają uwagę. Autorką tych rysunków jest  Alicja Rybicka.  Ilustracje sprawiają, że mali czytelnicy, bez wątpienia, będą chcieli zapoznać się z przygodami mieszkańców Kapciuchowa.

„Opowieści z Kapciuchowa” zostały napisane bardzo prostym i przystępnym językiem, zrozumiałym dla dzieci. Książeczkę czyta się szybko i z przyjemnością. Agnieszka Urbańska wykorzystała fakt, że najmłodsi mają bardzo dobrze rozwiniętą wyobraźnię i bez trudu wczują się w położenie przedmiotów.

Książeczka Agnieszki Urbańskiej to idealna pozycja dla wszystkim dzieci, które chcą poznać przygody mieszkańców Kapciuchowa i zakosztować nieco rozrywki.


Tilia, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Skrzat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz