tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 12 września 2014

"Odszedł ode mnie" - Anna Rybkowska - recenzja

Odszedł ode mnie - Anna RybkowskaPo dwudziestu latach małżeństwa od Beaty odchodzi mąż. Kobieta nie może pogodzić się z tym faktem, że z dnia na dzień została sama z trójką dzieci. Beata nie daje sobie rady z nową rzeczywistością, traci pracę i szybko popada w depresję. W końcu decyduje się na wizytę u psychiatry, a w ramach leczenia zaczyna pisać powieść.

Od tego momentu poznajemy Melisę dziewczynę z Nowego Yorku, pochodzącą z patologicznej rodziny. Matka nigdy nie interesowała się córką ani jej starszym bratem, przez co chłopak trafił do więzienia. Jedyną bliską osobą dla Melisy jest jej babcia, która jednak wkrótce umiera. W życiu dziewczyny pojawia się tajemniczy mężczyzna. Melisa początkowo obserwuje nieznajomego, potem poznaje go bliżej.

Czy do Beaty wróci mąż?
Jak potoczą się losy Melisy i nieznajomego?
Kto to jest Kim i jaką rolę odegra w życiu Melisy?

Książka autorstwa Anny Rybkowskiej, pt. „Odszedł ode mnie” to bardzo ciekawie skonstruowana powieść zawierająca w sobie dwie historie. Autorka w sposób bardzo trafny połączyła losy dwóch odmiennych bohaterek, że pomimo tak różnych historii, dzieje Beaty i Melisy uzupełniają się nawzajem. Obydwie historie są bardzo zagmatwane, pełne niedopowiedzeń, co dla mnie stanowił plus, gdyż w utworze cały czas coś się dzieje. Autorka rzuca kłody pod nogi swoim bohaterkom, nie wszystko w ich życiu układa się dobrze i szczęśliwie.

Należy również zwrócić uwagę na styl Anny Rybkowskiej. Książka jest lekka, czyta się ją szybko i z przyjemnością.

Polecam ten utwór wszystkim, którzy chcą poznać losy bohaterek książki Anny Rybkowskiej i mają już dość banalnych i schematycznych historii. Jest to dobra lektura do zabrania ze sobą w podróż lub do przeczytania po przyjściu ze szkoły czy pracy.

Tilia, 17 lat

Książkę do recenzji otrzymaliśmy od Księgarni Matras

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz