tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 19 czerwca 2015

"Bolek i Lolek. Podwórkowa Agencja Kosmiczna" - Rafał Kosik - recenzja

Bolek i Lolek. Podwórkowa Agencja KosmicznaCo się stanie, gdy dwóch braci nie znajdzie zajęcia na popołudnie, oprócz oglądania filmów o podróżach kosmicznych? Postanowią też odbyć taką przygodę! Wyprawa na inną planetę jest nie lada wyzwaniem. Wymaga wielu przygotowań i materiałów, które trzeba skądś zdobyć. Całą organizacją zajmie się założona przez nich Podwórkowa Agencja Kosmiczna. Nasi bohaterowie podejmą się wysłania własnoręcznie wykonanej rakiety kosmicznej na Marsa.

Czy uda im się zdobyć Czerwoną Planetę?
Obędzie się bez szkód?
                
Rafał Kosik, autor serii pt. „Felix, Net i Nika” stworzył kolejną z przygód nieśmiertelnej pary chłopców – Bolka i Lolka. Sądzę, że jest to lepsza część z tej serii. Sposób pisania nie wymaga wysiłku podczas lektury i jest idealny dla młodszych dzieci, ale zarazem nie jest to język banalny. Problematyka w bajce ma szczególne miejsce, przez prostą i przyjemną historię, do dzieci trafiają ważne informacje i wartości, które powinny doceniać.

Tutaj, podobnie jak w „Strasznych skutkach oglądania telewizji”, olbrzymią rolę poza samym tekstem odgrywają ilustracje. To dzięki nim nawet bez czytania nietrudno sobie wyobrazić całą pokręconą historię chłopców. Kolorowe obrazki przykuwają wzrok, a zarazem pozostawiają wiele dla samej wyobraźni dzieci, które mogą na ich podstawie wymyślić swoją własną historię.


Ananaska, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz