tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 25 czerwca 2015

"Nie do pary" - Ewa Nowak - recenzja

Okładka książki Nie do pary
Alek jest nastoletnim uczniem klasy o zacnym profilu artystycznym. Ma matematyczny umysł, świetnie gra w szachy, a taką klasę wybrał tylko z powodu matki. Mama Alka uznała, że jej jedynak po prostu nie nadaje się do takiej szkoły, więc co zrobił synek? Oczywiście, wybrał akurat takie liceum. Taki to z niego buntownik.

Alek w nowej klasie ma jednego kolegę i mnóstwo koleżanek. Gdy znajduje pierwszą dziewczynę, jego życie się rozkręca. Imprezy, nowi znajomi, a wśród nich tajemnicza osóbka – Agata. Alek ma ochotę poznać ją bliżej, co też czyni. A jak to się kończy… To już można się domyślić.

Stopniowo życie uczuciowe Alka komplikuje się jeszcze bardziej, o ile to możliwe. Do tego dochodzą problemy rodzinne, wcale nie tak łatwe do rozwiązania.

Czy Alkowi uda się podjąć właściwe decyzje?
Czy poradzi sobie z problemami, które go dopadły?
Jak rozwiąże sytuacje, w które się wplątał?

Gdy zaczniecie czytać ,,Nie do pary’’, sami będziecie chcieli poznać odpowiedzi na te pytania.

Ewa Nowak nie jest amatorką jeśli chodzi o pisanie książek dla młodzieży. ,,Bardzo biała wrona’’, ,,Krzywe 10’’ czy ,,Bransoletka’’ to tylko niektóre z tytułów, które goszczą na półkach polskich nastolatków. ,,Nie do pary’’ to kolejna powieść pisarki, mieszkającej w Warszawie.

Jeśli chodzi o twórczość Ewy Nowak, uważam, że  jej książki naprawdę dobrze się czyta, poruszają różne problemy młodzieży. ,,Nie do pary’’ nie jest wyjątkiem. Barwni bohaterowie, jak żywi. Ciekawa historia, z wieloma zwrotami akcji. Dużym plusem są krótkie rozdziały, dzięki którym można stosować starą, dobrą sztuczkę ze zwrotem ,,jeszcze tylko jeden rozdział…’’. Jeśli chodzi o całość, bardzo mi się podobało.

I dlatego serdecznie polecam ,,Nie do pary’’ wszystkim nastolatkom.


Katia, 14 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Egmont.

1 komentarz: