tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 28 grudnia 2015

"W obcym domu" - Sabina Waszut - recenzja

Okładka książki W obcym domu,,W obcym domu" jest kontynuacją znakomitych i wciągających ,,Rozdroży", czyli dalszych losów Sophie i Władka. Na samym początku muszę nieco ,,zaspoilerować" - otóż ukochani do siebie wrócą. Po latach rozłąki znów się spotkają. Zamieszkają w dość obskurnym domku. Ich życie zdecydowanie się odmieni. Poruszane zostanie mnóstwo nowych wątków, niektóre sprawy z poprzedniej części zostaną wyjaśnione. Czy mimo wojennych demonów, które wciąż dręczą Sophie i Władka, zdołają ocalić swoją miłość?

Tak samo jak poprzednia część, książka została napisana w taki sposób, żeby wciągnąć już od pierwszej strony. Akcja jest wartka, postacie bardzo ciekawe. Oprócz tego jest to nadzwyczaj interesująca lekcja historii. Możemy się dowiedzieć jak naprawdę wyglądały w Polsce końcówka lat czterdziestych. Poruszone zostaną tematy, o których do niedawna w ogóle się nie mówiło. Przedstawiona zostanie kobieta, która wywieziona została do obozu na Zgodzie. Wywóz górników w głąb Rosji. Stalinowski reżim, który okazał się być nie lepszy, a nawet gorszy od tego hitlerowskiego. Także to, jak traktowani byli chociażby berlińczycy po wkroczeniu do miast wojsk rosyjskich. I jak wyglądało życie w powojennych Niemczech. Jak mieszkańcy obydwóch państw dawali sobie radę  w nowej rzeczywistości. Do tego wszystkiego wciągająca fabuła z przepiękną historią. To trzeba przeczytać.

Polecam!

Sheri, 15 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa MUZA. 

1 komentarz:

  1. Dziękuję za obie recenzje. Cieszę się, że książki podobają się również Wam - młodym, i że mogą stanowić uzupełnienie lekcji historii. Pozdrawiam ciepło
    Sabina Waszut

    OdpowiedzUsuń