tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 24 maja 2016

„Nie oddam szczęścia walkowerem” - Agnieszka Jeż, Paulina Płatkowska - recenzja

Okładka książki Nie oddam szczęścia walkoweremKsiążka „Nie oddam szczęścia walkowerem”  opowiada o historii dwóch zaprzyjaźnionych ze sobą kobiet, których kontakt się urwał wraz z biegiem lat. Przez przypadek spotykają się w sklepie z używaną odzieżą. Po krótkim spotkaniu zaczynają pisać do siebie mejle, które wysyłają nawet kilka razy dziennie, dzieląc się swoimi problemami i przeżyciami.

Pierwsza z nich to Magda, zwana także Maliną. Jest redaktorką w piśmie katolickim, a jej małżeństwo właśnie się rozpadło. Mimo wielu prób ocalenia związku Magda nie może wybaczyć mężowi zdrady. Pozostaje sama wraz z córką, myśląc, że nie zazna już nigdy szczęścia.  Niespodziewanie w jej życiu pojawia się nowy mężczyzna – Wiktor, który posiada żonę i dzieci.
Czy zostawi rodzinę, aby na zawsze związać się z Magdą?

Kolejną bohaterką powieści jest Jagoda, która również pracuje w redakcji. Jej praca polega na doradzaniu czytelniczkom w sprawach sercowych. W przeciwieństwie do Maliny ma ona męża i dzieci, lecz nie czuje się szczęśliwa w tym małżeństwie.  Brakuje jej uczuć, czułości ze strony małżonka. W pewnym momencie swojego życia  spotyka mężczyznę, który jest jej w stanie dać to wszystko czego potrzebuje. W tym samym czasie mąż proponuje jej wspólną terapię dla małżeństw, aby naprawić ich związek.

Jaką decyzję podejmie Jagoda? 
Czy porzuci męża?
A może zapomni o Jerzym?

W książce najbardziej została poruszona kwestia przyjaźni. Jagoda i Malina pomimo długiej rozłąki dzielą się swoimi najskrytszymi problemami, co pokazuje, że bardzo sobie ufają i ich przyjaźni nie jest w stanie nic zepsuć.
Ciekawym faktem jest to, że książka została napisana przez dwie autorki: Agnieszkę Jeż i Paulinę Płatkowską. Pokazują nam one, że każdy ma prawo do szczęścia niezależnie od wieku.  Jest to zabawna historia, przepełniona dużą ilością emocji. Opowiada o prawdziwym życiu - poszukiwaniu miłości i sile przyjaźni, która jest w stanie wiele przetrwać. Książka pokazuje również, że nie można niczego dokładni e planować, gdyż nie wiadomo, co przygotował dla nas los.

Również zaciekawiła mnie dość nietypowa forma, w jaki sposób ta książka została napisana. Także moją uwagę przyciągnął ciekawy tytuł oraz kolorowa okładka.

Gorąco polecam!

Alexis, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Czarna Owca.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz