tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 5 maja 2016

"Szepty miłości"- J.M.R. Michalski - recenzja

Okładka książki Szepty miłości„Szepty miłości” to najnowsza książka Jana Michalskiego. Jest to opowieść o kobiecie, która poszukuje w swoim życiu miłości. Znalezienie jej to najważniejszy cel w życiu Agnieszki i aby go osiągnąć, stawia czoła wielu przeciwnościom losu oraz samej sobie: swojemu strachowi i obawom. 

Agnieszkę Malarską poznajemy w dość smutnej sytuacji, a mianowicie właśnie rozstała się ze swoim, jak się jej wydawało, wymarzonym mężczyzną. Jest załamana i traci wiarę, że kiedykolwiek jeszcze znajdzie tego jedynego. Z pocieszeniem przychodzi do niej Klaudia, jej przyjaciółka. Razem postanawiają zabawić się trochę i odpocząć od szarej codzienności. Dla Agnieszki jest to początek nowego, pełnego emocji, choć krótkiego rozdziału jej życia. Później czeka ją całkiem nowy etap, w którym będzie musiała pokonać strach i wykazać się wielką odwagą, siłą i determinacją. Na szczęście Agnieszka nie jest kobietą o słabym charakterze i pokonuje swoje obawy. Znajduje oparcie w mężczyźnie, który o mało co nie zabił jej na drodze i razem z nim spędza cudowne chwile. Wydaje się, że Malarska ma już Wszystko pod kontrolą. Jednak nie wszystko zależy od niej… 

„Szepty miłości” to historia pełna emocji. Czytając tę książkę będziemy się cieszyć, ale też płakać. Życie Agnieszki i jej najbliższych jest pełne niespodzianek. Jan Michalski pokazuje nam, że życie to nie tylko same sukcesy. Czasem coś nie pójdzie po naszej myśli, wydarzy się coś, na co nie mamy wpływu. Jednak historia Malarskiej dowodzi nam, że nie warto się poddawać. 

Książka ma bardzo wartką i zaskakującą akcję. Niewielka ilość stron sprawiła, że szybko mogłam zapoznać się z ciekawym życiem Agnieszki Malarskiej i razem z nią mierzyć się z problemami codziennego życia. Jan Michalski przedstawia bohaterów bardzo krótko, jednak łatwo mogłam domyślić się, z jakim człowiekiem mamy do czynienia ja i Agnieszka. „Szepty miłości” cechuje niezwykły realizm i uniwersalizm - opisy pozwalały mi na łatwe wyobrażenie sobie konkretnego miejsca czy sytuacji. Ponadto wiele osób mogłoby powiedzieć, że jest taki sam jak ten konkretny bohater z tej książki. 

W „Szeptach miłości” znalazłam całą gamę uczuć. Od miłości, przez przyjaźń i tęsknotę, aż po nieskończoną rozpacz i smutek. Książka ta zobrazowała mi trudy życia z jakimi każdy się spotyka. Oprócz tego, że bardzo dobrze mi się ją czytało, wiele z niej wyniosłam. Chętnie sięgnę po starsze książki Jana Michalskiego i poznam kolejnych bohaterów wykreowanych przez tego autora. 

Możecie zajrzeć na stronę Jana Michalskiego na Facebooku: https://www.facebook.com/J-M-R-Michalski-335206273190572/ 

Serdecznie polecam ! 
Deedlit, 16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Lucky, a egzemplarz recenzencki otrzymaliśmy od Autora. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz