tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 15 listopada 2016

"Zła miłość" - Danuta Noszczyńska - recenzja

Okładka książki Zła miłośćMiłość matki potrafi być destrukcyjna. Zwłaszcza kiedy opiera się ona głównie na chęci realizacji własnych pasji. Marzeń i aspiracji, które z wielu powodów nie mogły zostać zrealizowane. Co jest bowiem prostsze niż uczynienie z dziecka mniejszej i lepszej wersji samej siebie? 


Tak było w przypadku Marzeny. Kiedy w wieku 5 lat dostała pianino, w kąt poszło wszystko, nie mogła się dłużej zadawać z koleżankami. Całe jej dzieciństwo opierało się na ćwiczeniach pod okiem despotycznej matki i zmęczonego całą sytuacją ojca. Jedyną osobą, która zdaje się zachowywać zdrowy rozsądek jest babcia - kobieta niezwykle religijna, choć tylko w tych aspektach, które jej odpowiadają. W momencie, kiedy od rodziny odchodzi ojciec, do kobiety, która, teoretycznie, jest gorszą partią niż mama Marzeny, wszystko się zmienia. Z perspektyw sąsiadów nie mogą już być taką idealną rodziną. Dla Marzeny nie ma to znaczenia. Jednak jej matka jest innego zdania. Postanawia jeszcze bardziej skupić się na wychowaniu córki, a co się z tym wiąże - korzystnym wydaniu jej za mąż. W momencie, kiedy Marzena poznaje Dominika, świat nabrał dla niej nieco przyjemniejszych odcieni. Jednak uczucie, które połączyło tę dwójkę nie zyskało aprobaty rodzicielki, która zaplanowała dla córki związek z Natanielem. Jest on przystojny, bogaty, szarmancki. Zdaje się jedynie skrywać pewien sekret. To jednak nie przeszkadza Marzenie w obdarowaniu go uczuciem.  W momencie, kiedy młodzi ludzie przestają być sobie obojętni, okazuje się, że rodzice jej wybranka zaplanowali dla swego syna nieco inny los, który w żądnym stopniu nie uwzględnia jego wybranki... 

Marzena i Nataniel staną przed wyborem - lepiej jest posłuchać rodziców, którzy teoretycznie wiedzą lepiej, czy po raz pierwszy w życiu swojego serca?

Książka niewątpliwie porywa i wciąga, choć nie jest może specjalnie odkrywcza. Głównym motywem jest tutaj pycha i z tego autorka wywiązała się perfekcyjnie. Jest to książka na deszczowy weekend, kiedy przy kawie chcemy przez chwilę pomyśleć o problemach innych niż własne. 

Sheri, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Burda Książki. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz