tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 29 kwietnia 2015

"Tajemnica bzów" - Magdalena Kordel - recenzja

Okładka książki Tajemnica bzówTajemnica bzów autorstwa Magdaleny Kordel to niezwykła opowieść, w której teraźniejszość przeplata się z przeszłością. Leontyna stara się uciec przed coraz częściej powracającymi wspomnieniami. Jednak pewnego dnia postanawia wyjawić głęboko skrywane tajemnice miejscowej właścicielce księgarni. 

Leosia od dziecka była łobuziarą. Nie bała się podejmować ryzyka, mimo że bardzo dobrze zdawała sobie sprawę z konsekwencji, jakie niosą za sobą jej występki. W wyniku wybuchu wojny jej cudowne życie diametralnie uległo zmianie. Dziewczyna po wyjeździe do Warszawy podęła decyzję o przyłączeniu się do konspiracji. Podczas jednej z akcji z opałów uratował ją przystojny młodzieniec, który został jej wielką miłością.

Czy głównej bohaterce uda się rozprawić z duchami sprzed lat?

Autorka dwóch wspaniałych bestselerowych powieści „Wymarzony dom” i „Wymarzony czas” po raz kolejny powraca do miejscowości Malownicze położonej w Sudetach. W niezwykle przejmujący sposób opisuje historię kobiety pochodzącej z Kresów, która w wyniku wojny musiała opuścić ukochany Lwów i zmagać się z trudną rzeczywistością.

Uważam, że Tajemnica bzów jest przeznaczona dla osób, które oczekują od książki dostarczenia wielu wzruszeń oraz nuty historii.


                                                                                Limonka, 16 lat 

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz