tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 7 stycznia 2016

„Pięć Królestw. Błędny Rycerz”- Brandon Mull - recenzja

Okładka książki Błędny rycerz
„Błędny Rycerz” to drugi tom serii Pięć Królestw Brandona Mulla. Głównym bohaterem jest jedenastoletni Cole Randolph. Mimo swojego młodego wieku, musi odnaleźć się w całkiem innym świecie - pełnym magii. Na szczęście znalazł tam kilku przyjaciół, którzy razem z nim podróżują po Obrzeżach. Są to Joe, Jace, Drgawa oraz córka najwyższego króla - księżniczka Miraclea. Każde z nich ma swoje własne cele, ale wspierają się nawzajem i wspólnie pomagają  w ich osiągnięciu. 

Celem Cole’a jest odnalezienie przyjaciół, z którymi trafił do tego świata w Halloween. Tym razem na swojej drodze spotykają Błędnego Rycerza - niezwykle silnego i sprytnego wojownika, który chce zawładnąć jednym z Pięciu Królestw - Elloweer. Dodatkowo bohaterowie muszą zmierzyć się ze strasznym potworem Morgassą, który sieje zniszczenie w całym królestwie. Podczas podróży spotykają kolejnych sprzymierzeńców, dzięki którym uda im się wypełnić część swoich misji.

           
„Błędny Rycerz” to powieść fantasy skierowana do nastolatków. Czytając tę książkę przenosiłam się do Elloweer i razem z Cole’em przeżywałam niesamowite przygody. Bohaterowie mimo swojego młodego wieku świetnie sobie radzili w kryzysowych sytuacjach. Mull w tej serii stworzył całkiem odmienny rodzaj magii - formownictwo, na którym opiera się cały świat Obrzeży. Przy lekturze tej książki wiele razy byłam zaskoczona możliwościami tego rodzaju magii.         
           
Brandon Mull napisał już wiele książek, na przykład „Baśniobór”, „Wojna Cukierkowa”, „Pozaświatowcy”. Jednak wciąż ma głowę pełną pomysłów i jego książki nigdy się nie nudzą. Wszystkie opowiadają o nastolatkach poznających świat magii, ale każdy z tych światów jest inny. Jeżeli znasz już jakieś książki tego autora, to możesz śmiało sięgnąć po Pięć Królestw. Na pewno Ci się spodoba !
           
Jestem bardzo ciekawa dalszych losów Cole’a oraz jego przyjaciół i z niecierpliwością czekam na kolejne tomy Pięciu Królestw.
                                                                                                                       Serdecznie polecam

                                                                                              Deedlit, 16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Egmont. 

2 komentarze:

  1. Może mi się spodobać :D

    Pozdrawiamy i zapraszamy do nas:
    rodzinne-czytanie.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawa książka :)

    OdpowiedzUsuń