tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

Gry planszowe

Każdy "mol książkowy" musi od czasu do czasu oderwać wzrok znad powieści i spędzić kilka przyjemnych chwil w towarzystwie przyjaciół. Dlatego chcemy trochę wypromować gry planszowe, uważamy, że jest to idealna forma integracji, relaksu i wzajemnego poznawania. Co jakiś czas będziemy tu wrzucać linki do recenzji gier planszowych, zapraszamy do zabawy!

Jeśli nie macie dostępu do proponowanych przez nas gier, to zapraszamy do przyłączenia się do zaprzyjaźnionego Planszo- Clubu :)

1. 

Gra „Dixit” jest chyba największym hitem gier imprezowych, z którymi miałem przyjemność obcować! Z wszelkimi konsekwencjami  mogę napisać, że gra ta ma w sobie coś magicznego. Mało jest tytułów, które niezależnie od wieku i typu graczy podobają się wszystkim.  „Dixit” jest jednak grą właśnie tego rodzaju. Niezależnie od tego czy gramy w nią z Dziadkami, Rodzicami, Rodzeństwem, Przyjaciółmi czy zupełnie obcymi ludźmi zawsze bawimy się tak samo dobrze!

Więcej o grze można przeczytać TUTAJ

2.

Jestem zachwycony GRINGO nie tylko ze względu na prostotę reguł, ale także ze względu na emocje, które wywołuje. Wielokrotnie już toczyłem bitwę na spojrzenia, wzajemne badanie blefu i oczywiste wypuszczanie, ale za każdym razem gra się tak samo przyjemnie, z takim samym dreszczem niepokoju. Dodam jeszcze, że po wyjęciu kart z pudełka można je spokojnie schować do dużych kieszeni i zabrać na spotkanie ze znajomymi do kawiarni, czy na wycieczkę. Zatem gra posiada wszelkie potrzebne według mnie zalety, które sprawiają, że rozgrywka jest tak niesamowicie przyjemna. Szczerze wszystkim polecam!   

Cała recenzja znajduje się TUTAJ 

 
3. 

Gra Speed Cups to niezwykle prosta  gra dla każdego, która z pozoru monotonna  i banalna po  chwili przeradza się w prawdziwą „bitwę o dzwonek”! 
Rozgrywka polega na jak najszybszym ułożeniu pięciu różnokolorowych kubeczków  według kolejności wskazanej na wylosowanej karcie. Osoba, która jako pierwsza ułoży prawidłowo kubki uderza w stojący pośrodku dzwonek i zabiera kartę. 

Zainteresowanych odsyłamy TUTAJ

 
4.

„Agenci” są świetną grą zarówno do rozgrywek rodzinnych jak i przyjacielskich, zacięta rywalizacja i miło spędzony czas są gwarantowane, dlatego śmiało mogę ją polecić amatorom i zawodowcom w świecie planszówek. 
Więcej informacji znajdziesz TUTAJ 5.

Rozgrywka w "Basia łap kolory" wywołuje sporo emocji, a sama gra jest doskonała dla dzieci poznających kolory, zmusza do koncentracji, myślenia, wykazania się spostrzegawczością i refleksem, uczy zapamiętywania barw przedmiotów, zwierząt i roślin. Gra, według mnie, przeznaczona jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, gdyż wśród tego przedziału wiekowego będzie wywoływać najwięcej emocji. Nie wyklucza to oczywiście faktu, iż cała rodzina może się przy niej świetnie bawić, miło spędzając czas.

TUTAJ dowiesz się więcej o tej grze.6. 


Oprócz miło spędzonego czasu przy grze "Potwory do szafy", mnóstwa radości i emocji, przyciągającej wzrok kolorystyce i ciekawej tematyce, mamy szaloną satysfakcję z pokonania potworów, które chcą nam się wpakować do łóżka na drugiego. Same plusy. Tak więc nie pozostaje nam nic innego jak stanąć w szranki z maszkarami.

TUTAJ przeczytasz bardzo ciekawą opinię na temat tej gry
7.

"Tokaido"  to świetna gra familijna, ale także idealna propozycja na zmagania w gronie przyjaciół. Bardzo szybko zlatuje przy niej czas, a rywalizacja jest niezwykle zacięta i zabawna zarazem.
Moje serce podbiła też ilustracjami, które naprawdę bardzo umilają grę, i tworzą jej niezwykły klimat.

Jest to nietrudna, a jednak świetna gra którą polecam wszystkim, od najmłodszych do najstarszych. 
TUTAJ znajdziesz opinię Kasi o tej grze. 


8. 

Hmmm… "Splendor" pokochacie albo przynajmniej polubicie, a na pewno zapamiętacie. 
Ta gra ma wszystko, co potrzebne do doskonałej rozgrywki. Genialnie proste zasady, niebywale szybkie i podkręcane tempo i przede wszystkim fantastyczne emocje. Do tego stopnia, że to, co na początku zachwyca i pobudza do gry (piękne, stylowe obrazy, grafiki) staje się w trakcie pozytywnym tłem, drugim planem rozgrywki.Myślę, że lepszych emocji od zagrania w Splendor może dostarczyć tylko zagranie w… Splendor o prawdziwe diamenty, szafiry, szmaragdy, złoto…

TUTAJ możesz przeczytać cała entuzjastyczną opinię o tej grze.

3 komentarze:

  1. Ja mogę polecić np. balck & white (od tailor games chyba) - dostałem na urodziny i chodzić planszówkowym specem nie jestem, to gra się rewelacyjnie. Myślę, że fajna opcja na start z przygodą z takimi grami, serio

    OdpowiedzUsuń
  2. Starsza młodzież może już korzystać z gier alkoholowych https://4gift.pl/gadzety/na-impreze/alkoholowe-gry które również są teraz bardzo popularne. Wydaje mi się, że osoby, które organizują często przyjęcia powinny zaopatrzyć się w taki gadżet.

    OdpowiedzUsuń
  3. Planszówki to moja druga miłość zaraz po czytaniu książek. Uwielbiam Gimatriksa i Słowo Daję wymagają myślenia, sprytu i szybkiego podejmowania decyzji.

    OdpowiedzUsuń