tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 6 grudnia 2011

"Szmaragdowy Atlas" John Stephens - recenzja


John Stephens – przez dziesięć lat pracował w telewizji. Był producentem wykonawczym serialu „Plotkara” i scenarzystą seriali „Kochane kłopoty” oraz „Życie na fali”. Studia pisarskie ukończył na wydziale artystycznym Uniwersytetu Wirginii.

„Szmaragdowy atlas” to pierwsza część trylogii „Księgi Początku”.

Książka opowiada o trójce rodzeństwa: Kate – najstarsza siostra, Michael – mól książkowy, zauroczony opowieściami o krasnoludach, Emma – najmłodsza z rodzeństwa, bardzo waleczna i odważna.  Pewnej nocy dzieci zostały zupełnie niespodziewanie zabrane do sierocińca,  i od tego czasu ich życie gruntownie się zmienia. Wędrują od jednego domu dziecka do drugiego, nigdzie nie zagrzewając miejsca na dłużej. Ostatnim ich miejscem pobytu zostaje Cambridge Falls,  sierociniec, w którym mieszkać będzie tylko ich troje. Rodzeństwo w piwnicach domu odnajduje magiczną księgę, nie wiedzą jednak na początku jaką posiada moc. Księga przenosi ich w przeszłość, za pomocą zwykłej fotografii.  Po kolejnym powrocie do przeszłości tracą księgę, i wtedy stają przed wyzwaniem odszukania jej i doprowadzenia porządku w tajemniczej krainie. Poznają tam krasnoludy, czarodzieja (okazuje się nim być doktor Pym – właściciel sierocińca), złą księżną i ‘ludzi’ z wioski Gabriela. Dowiadują się o proroctwie i pozostałych dwóch magicznych księgach. Kate poznaje prawdę, o tym dlaczego 10 lat temu w Wigilię rodzice porzucili ich oraz jaką pełnią rolę w całej tej niesamowitej historii. Czytając tę powieść przeżywamy wraz z bohaterami  mnóstwo niesamowitych przygód strasznych i podszytych humorem, a wszystko takie niesamowite!

Czy Emma, Michael i Kate uwolnią dzieci z Cambridge Falls z rąk okropnej ale pięknej księżnej? 
Czy sprowadzą pokój i szczęście na miasto i jego mieszkańców?

Książka z pewnością spodoba się wszystkim lubiącym czytać powieści fantasy. Przedstawione są w niej różne ciekawe postacie. Opisane jest również co Kate, Michael lub Emma myślą i przeżywają w danej sytuacji, wydarzenia przedstawione są z punktu widzenia któregoś z nich, myślę że to bardzo urozmaica  czytanie. Powieść czyta się łatwo i lekko. Zachęcam wszystkich do lektury.

DeBestka, 15 lat

Dziękuję Wydawnictwu Bukowy las za przesłanie nam tej fantastycznej książki!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz