tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 9 stycznia 2012

"Cyboria- Przebudzenie Galena" - Pierdomenico Baccalario - recenzja


Pierdomenico Baccalario ma niesamowitą lekkość pisania. Napisał już mnóstwo książek, w tym jedną z moich ulubionych serii pod pseudonimem Ulysses Moore. Ma naprawdę smykałkę do pisania ciekawych, przygodowych książek. Tym razem dane mi było przeczytać „Cyborię – Przebudzenie Galena”.

Krótko o fabule:

Znowu wciąga nas przygoda młodego chłopaka powiązana z niezwykłymi wydarzeniami, zagadkami i niebezpieczeństwami. Wartka narracja, zwroty akcji, nowoczesność i tajemnica. Otto Błyskawica Perotti zmierza razem z ciotką i jej przyjacielem do odkrycia być może największego sekretu świata. Do ujawnienia miasta ukrytego przed ludźmi – Cyborii. Prowadzi ich przewodnik - Galeno, robot, który został stworzony by doprowadzić do celu potencjalnych nowych mieszkańców. Czy uda im się dotrzeć do miasta, które nie istnieje? Tego musicie dowiedzieć się sami.

Książkę czyta się niesamowicie szybko i mimo, że jest skierowana raczej do młodzieży w wieku 12-15 to miałem frajdę czytając ją. Głównie dlatego, że Pierdomenico wtrąca co  chwilę ciekawostkę, czy to odnośnie nowinek technicznych, czy to szyfrów. Dzięki temu książka jest interesująca i wciągająca.

Polecam wszystkim, którzy lubią lekkie, przygodowe, ciekawe książki. Głównie gimnazjalistom w przerwie między nudnymi lekturami.
A tym, którzy jeszcze nie czytali  Ulyssesa Moore zalecam nadrobić tą niewybaczalną zaległość, gdyż jest to jedna z tych serii, które zamraczają i wciągają w swój świat. Przypomina mi ona serię Alfreda Szklarskiego o Tomku Wilmowskim, tylko, że tam fabuła pomiędzy częściami nie była tak mocno powiązana. Z nią też warto byłoby się zapoznać.


Deaveroman, 17 lat

Za umożliwienie przeczytania książki dziękuję
Wydawnictwu Olesiejuk! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz