tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 25 stycznia 2012

"Cyrk odmieńców" - Darren Shan - recenzja


Autorem książki  jest  Darren O’Shaughnessy, piszący pod pseudonimem Darren Shan. Urodził się 2 lipca 1972 w Londynie. Jak sam twierdzi od zawsze wiedział, że będzie pisarzem. Pierwszą książkę napisał w wieku 14 lat.  Zadebiutował w 1999 r. powieścią dla dorosłych. Dziś jego powieści są znane na całym świecie. 
Na podstawie ,,Cyrku Odmieńców’’ powstał film pt. "Asystent Wampira". 

Powieść, a właściwie cała saga Darrena Shan  należy do dwóch gatunków - horroru, ponieważ gdy się ją czyta momentami przechodzą dreszcze  oraz fantastyki, gdyż mamy tam do czynienia z istotami nierealnymi .

Książka opowiada o nastolatku Darrenie, który jest zwykłym nastolatkiem, ale do czasu… Do miasta przyjeżdża tajemniczy Cyrk Odmieńców, w którym występują ludzie obdarzeni nadzwyczajnymi zdolnościami czyli Brodata Lady, Mister Wysoki, człowiek-wilk, Aleksander Chudy Gnat, Rhamus Dwubrzuchy, Hans Hands oraz Pan Crepsley. Dzięki pająkowi  Madame Okty chłopiec  wpada w tarapaty, a na dodatek jego przyjaciel jest umierający. Aby rozwiązać wszystkie problemy Darren jest zmuszony zawrzeć układ z wampirem.

To nie lektura dla osób o słabych nerwach!

Powieść  jest napisana  łatwym językiem. Ma dużo dialogów, co dodatkowo ułatwia czytanie. Fabuła jest wciągająca. Ciekawe w tej książce jest to, że nie zawsze wszystko idzie po myśli bohaterów, jest to niezwykle intrygujące.

"Cyrk Odmieńców" polecam głównie nastolatkom, ponieważ opowiada o perypetiach młodzieży, ale też fanatykom książek takich jak  ,,Pamiętniki Wampirów". Książka jest bardzo wciągająca, choć muszę przyznać szczerze, że nie jest to mój ulubiony rodzaj literatury :)
                                                                                                                           Aria , 14 lat 


Wydawnictwu Wilga serdecznie dziękujemy za przekazanie książki!


4 komentarze:

 1. czyli cykl zaczyna się od : "cyrk odmieńców" potem "asystent wampira" na końcu "tunele krwi" .?

  OdpowiedzUsuń
 2. cykl ma łącznie 12 tomów i na prawdę nie wiem dlaczego nie tłumaczą pozostałych ;/ znaczy nie wydają ponownie, bo książki mają już ze 12lat ^^

  OdpowiedzUsuń
 3. Powinni przetłumaczyć wszystkie tomy, przeczytalam 1 tom (cyrk odmieńców), jest to bardzo ciekawe. Zaczynam czytać asystent wampira

  OdpowiedzUsuń
 4. Z jakiej strony można pobrać Cyrk odmieńców w formie pdf???

  OdpowiedzUsuń