tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 26 stycznia 2012

"Maria" - Heinz - Lothar Worm - recenzja


Niemiecki pisarz Heinz –Lothar Worm urodził się w 1947 r. Napisał  on m.in. książkę pt. „Maria” - jest to historia miłosna z przełomu XIX i XX wieku. 

Tytułowa bohaterka Mariapochodzi z małej niemieckiej wioski. Od dawna jest szaleńczo zakochana w Karolu, oboje marzą o ślubie i wspólnym życiu . Jednak ojciec dziewczyny jest stanowczo przeciwny temu związkowi,  nie podając jednak  konkretnej przyczyny. Maria wpada na pomysł, by zajść w ciążę z Karolem, gdyż to może zmusić ojca do zmiany decyzji.

Jednak, kiedy ojciec Marii,  widzi na placu przed piekarnią,, całującą się parę,  wpada w szał. Wtedy córka wyznaje mu, że zostanie dziadkiem, ponieważ nosi pod sercem dziecko Karola. Ojciec w złości wykrzykuje im  przy wszystkich ludziach, że są  rodzeństwem i że Maria zhańbiła swoją rodzinę. 

Maria wie, że jej dziecko nie będzie miało tutaj normalnego życia gdyż ludzie zawsze będą  wytykać je palcami . Jedna z krewnych Marii radzi jej, by pozbyła się tego dziecka, że to przecież nic złego usunąć bękarta, a  wtedy będzie mogła jeszcze wyjść kiedyś za mąż.  

Chcesz wiedzieć jak potoczą się dalsze losy Marii i Karola i co stanie się z ich dzieckiem?? 
To musisz przeczytać tę niezwykłą książkę! 

Książkę czytało się bardzo szybko, nie jest gruba. Już po kilku stronach wczuwasz się w uczucia i problemy głównych bohaterów i z niecierpliwością czekasz na dalszy rozwój tej trudnej sytuacji.  
                                                                                                           Gorąco polecam !

TUTAJ możesz przeczytać fragment książki.

Paula, 15 lat

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Promic za podarowanie nam tej książki!  

                                                                                               

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz