tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 1 marca 2012

"Herbaciarnia Madeline" - Darien Gee - recenzja


Autorką książki pt. ,,Herbaciarnia Madeline” jest Darien Gee,  matka i żona, uwielbia chleb przyjaźni amiszów (o którym jest ta książka). Wydała też kilka książek pod pseudonimem Mia King. 

Książka, którą właśnie przeczytałam, to przepiękna powieść o problemach, tragedii, znalezieniu sensu i powrocie do życia. Poruszająca i pełna głębszych treści, urzekła mnie swoją prostotą i ciepłem. 

Opowiada historię Juli Evarts, która po stracie syna całkowicie odcięła się od świata. Pewnego dnia kobieta znajduje na ganku tajemniczy prezent, chleb przyjaźni amiszów, zakwas i przepis jak go upiec. Główna bohaterka, za namową córki, zgadza się na wykorzystanie przepisu. I tak zaczyna się niesamowita historia, która na zawsze odmieni mieszkańców małego miasteczka Avalone. 

Julia znajdzie oparcie w dwóch niesamowitych kobietach, wdowie Madeline Davis (właścicielce tytułowego salonu herbacianego) i młodej wiolonczelistce Hannah de Brisay. To one pomogą jej wyjść z apatii i wrócić do życia. 

Książka mówi o tym jak radzić sobie z poczuciem winy, o błędach, czasami nieodwracalnych, o pochopnych i krzywdzących osądach. O przyjaźni która przetrwa wszystko i o miłości. O wszechogarniającej rozpaczy po stracie i optymizmie pomimo wszystko. Mówi o sensie życia i czasem niezrozumiałych zdarzeniach. Powieść napisana  jest prostym i płynnym językiem, ale dzięki opisom jest bardzo barwna. 

Jeszcze dla wszystkich dobra wiadomość: chleb amiszów  można upiec samemu, dzięki fantastycznemu pomysłowi autorki na umieszczenie różnych przepisów z książki, na ostatnich stronach (właśnie zaczęłam robić zakwas i zobaczę co z tego wyjdzie). 

Pomimo tego, że jestem zagorzałą fanką fantastyki, to ta książka i występujące w niej postacie po prostu mnie zachwyciły. Polecam ją naprawdę wszystkim bez wyjątku!

TUTAJ możesz przeczytać fragment powieści. 

Kataleja, 13 lat

Za udostępnienie tej cudownej książki dziękujemy Wydawnictwu Prószyński i S-kaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz