tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 29 marca 2012

"Biały gołąbek z Kordoby" - Dina Rubina - recenzja


„Biały gołąbek z Kordoby” to powieść napisana przez Dinę Rubinę, autorkę znanych i uwielbianych na całym świecie książek, np.  „Po słonecznej stronie ulicy” czy „Oto idzie Mesjasz!”. W twórczości nawiązuje do swojego pochodzenia. I w tym przypadku akcja książki w dużej części rozgrywa się w Izraelu.

Głównym bohaterem powieści jest Zachar Kordobin. Poznajemy go jako kobieciarza, a jednocześnie genialnego znawcę malarstwa. Posługując się profesjonalnymi  terminami i imponując swoją wiedzą, zdobywa sympatię kolekcjonerów sztuki, którzy często korzystają z jego usług. Jednak prawdziwa tożsamość Kordobina nie jest znana. Tak naprawdę to genialny fałszerz, który potrafi podrobić niemalże każde dzieło sztuki. Niestety, teraz Zachar stawia sobie inny cel, postanawia pomścić śmierć najbliższego przyjaciela z dzieciństwa. Rozpoczyna niebezpieczną gonitwę za zabójcami.

„Biały gołąbek z Kordoby” zawiera elementy powieści przygodowej i sensacyjnej. Fabuła jest intrygująca i wciąga. Od książki nie sposób jest się oderwać. Minusem powieści jest trudny i zawiły język, którym posługuje się autorka. Liczne retrospekcje i nawiązania do przeszłości Kordobina powodują, że fabuła staje się bardzo zawiła. 

Jeżeli interesujesz się sztuką, a w dodatku jesteś miłośnikiem sensacji i chcesz dowiedzieć się, czy Zacharowi udało się złapać zabójców przyjaciela, koniecznie przeczytaj ta książkę! 
Kasia, 16 lat

Za książkę dziękujemy Wydawnictwu Muza


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz