tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 19 marca 2012

"Letnie przesilenie" - Robyn Carr - recenzja


Ostatnio miałam przyjemność przeczytać powieść „Letnie przesilenie” autorstwa Robyn Carr, doświadczonej, bestsellerowej pisarki, której pasją jest tworzenie romansów i niezapomnianych powieści obyczajowych, przedstawiających realia codziennego życia.


Tak jak w przyrodzie, kiedy dzień się wydłuża, a noc, ze swymi cieniami, tajemniczością i niepewnością ustępuje miejsca słońcu, barwom i szczęściu, tak też w losach czterech naszych bohaterek, owo letnie przesilenie diametralnie namiesza w życiu, ale i wyprostuje niektóre z ich dróg. 

Cassie, Julie, Marty i Beth to przyjaciółki od licealnych czasów. Każda z nich inaczej zaplanowała swoje życie, lecz jak to często bywa, nie wszystko poszło tak jak trzeba. Cztery przyjaciółki musiały porzucić wizję, wyidealizowanej za nastoletnich lat, przyszłości na rzecz szarej, ciężkiej i jakże trudnej rzeczywistości. Dopadły je kłopoty finansowe, problemy z mężczyznami i chorobą nowotworowa, atakującą i oszpecającą po raz drugi młodą, piękną i wykształconą kobietę. Pomimo tych przeciwności losu, wspólnymi siłami, nieustannie się wspierając, żadna z nich nie poddaje się, walczy do końca, dzięki czemu naprawia to, co zepsuła codzienna rutyna i docenia swoje szczęście, które tak rzadko się dostrzega.   
  
„Letnie przesilenie” to pełna ciepła powieść wlewająca w serce czytelnika nadzieję, że choć życie to pasmo niespodzianek i przeszkód to, przy pomocy bliskich osób i nieocenionej przyjaźni, człowiek jest w stanie stawić czoła największym problemom.

Tę książkę, napisaną łatwym językiem, doprawionym szczyptą humoru czytać się dość łatwo. Moim zdaniem, wpasuje się ona nawet w najbardziej wybredny gust, także przeciwników harlequinów. 

Enchanté, 17 lat.

Wydawnictwu Mira dziękuję za tę interesującą powieść!                                                            

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz