tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 6 marca 2012

"Nie jestem seryjnym mordercą" - Dan Wells - recenzja


Dan Wells to amerykański autor horrorów, mieszkający w Orem w stanie Uthan. Stworzył on świetną serię dla fanów „Dextera” i nie tylko, której bohaterem jest John Cleaver.

Właśnie przeczytałam pierwszą cześć pt. „Nie jestem seryjnym mordercą”, która ukazała się w 2012 roku w Wydawnictwie Znak. Druga część „Pan potwór” ukazała się w styczniu,  a ostatnia ”Nie chcę zabijać" ma ukazać się w czerwcu.

„Nie jestem seryjnym morderca„ to mrożąca krew w żyłach powieść z drastycznymi scenami śmierci.
Akcja dzieje się w małym spokojnym hrabstwie Clayton. Mieszka tam John Cleaver, piętnastoletni chłopak z matką. Kobieta wraz ze swoją siostrą prowadzi zakład,  gdzie balsamuje się  zwłoki.
John choć wygląda na normalnego chłopaka, różni się od swoich rówieśników - jego głównym zainteresowaniem są seryjni mordercy. Jego psycholog, którego odwiedza co czwartek, stwierdziła u niego anty społeczne zaburzenia osobowe.

Pewnego dnia okazuje się, że  po hrabstwie grasuje seryjny morderca, który bardzo brutalnie zabija swoje  ofiary. Od tamtej pory w Clayton panuje panika i strach. John  łamiąc swoje zasady, odkrywa kim jest naprawdę  seryjny morderca, jaka jest jego tajemnica i dlaczego zabija w tak okrutny sposób.Chłopak chce zrobić wszystko, by go unicestwić.

Książka jest świetnym kryminałem, cały czas czas trzymającym w napięciu. Szczerze nie mogę się doczekać przeczytania następnej części.
Powieść serdecznie polecam wszystkim wiernym fanom dobrego horroru i oczywiście serialu „Dexter”!

 TUTAJ możesz zobaczyć zapowiedź książki, a TUTAJ przeczytać jej fragment.
                                                                                           Adi, lat 17

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Znak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz