tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 16 kwietnia 2012

"Pretty Little Liars 6: Zabójcze"- Sara Shepard - recenzja


Książka pod tytułem „Pretty Little Liars: Zabójcze”, to już 6 tom, napisany przez Sarę Shepard Opowiada ona o 4 przyjaciółkach, próbujących rozwikłać tajemnicę śmierci najpopularniejszej dziewczyny w szkole. Alison zaginęła ponad 3 lata temu, a jej ciało znaleziono pod niedokończoną altaną. 
Kto mógł zrobić jej coś tak strasznego? I kto to jest?- te pytania zadają sobie wszyscy mieszkańcy miasteczka Rosewood.

Główne podejrzenie pada na Iana, chłopaka, w którym podobno Ali się kochała. Ale gdy Spencer, Hanna, Emily i Aria znajdują jego ciało całe posiniaczone i martwe, to wszystko się pląta. Policja nie wierzy dziewczynom. Wszyscy uważają, że pomogły uciec Ianowi, którego ciała nie znaleziono. Gdy pewnego dnia Spencer przeglądała pliki na komputerze swojej siostry Melissy, zobaczyła coś co ją przeraziło. Na czacie był online… „USCsuperrozgrywający”- Ian. Czy to możliwe, że żyje? Po rozmowie z chłopakiem dowiedziała się, że „oni”, kimkolwiek są próbują go wrobić.

Dziewczyny nie wiedzą komu mogą ufać. Może powinny, tak jak Hanna, zmienić numer? Może tak jak Spencer, powinny wyjechać z Rosewood? Może powinny…zniknąć? A może… powinny zaufać „A.”, której rady czasem dawały im dużo do myślenia. 

W jednej z wiadomości „A.”, napisała Emily: „Każdy ma coś na sumieniu”, czy to oznacza, że ludzie których uważały za przyjaciół, ukrywają mroczną tajemnicę? Na niejedno pytanie, dziewczyny muszą sobie odpowiedzieć, ale aby odnaleźć tajemniczą „A.” i ujawnić mordercę Alison, muszą połączyć siły. Czy dadzą radę?  Jedno wiedzą na pewno, nie mogą na nikim polegać, mogą liczyć tylko siebie. 

Coraz częściej w mieście pojawia się brat Alison- dawna miłość Ari. Chłopak też nie jest niewiniątkiem, skrywa tajemnicę, która nie może ujrzeć światła dziennego.

Wszystkie odpowiedzi na pytanie znajdziecie w książce, a nawet więcej… Czy to możliwe, że Alison żyję? Choć jej ciało powinno gnić pod ziemią… czy aby na pewno się tam znajduję? Policja nie sprawdziła jeszcze DNA dziewczyny… czy to możliwe, że to nie Ali umarła? 

Książkę czyta się bardzo szybko. Muszę też przyznać, że każda następna okładka jest ciekawsza niż poprzednia. Zachęcam do przeczytania tej książki, tak  jak i pozostałych. części Opowieść wciąga już od pierwszej strony.
Polecam Cassandra, 14 lat


Za książkę dziękujemy  Wydawnictwu Otwarte!!!
4 komentarze:

 1. Wszystkie tomy są tak samo świetne. Jednak w tej zdenerwowało mnie to, że żadna z tajemnic nie została wyjaśniona, a wręcz pytań przybyło... Co prawda o to właśnie chodzi, ale rozwikłanie tajemnicy jest takie kuszące!!! I mam do Ciebie pytanie: czy dowiedziałaś się kim jest "A", bo pisałaś o nadawcy SS-ów w rodzaju żeński?

  OdpowiedzUsuń
 2. droga Cass,
  recenzja hmm...tylko dla fanów (tak myślę).
  nie wyjaśniłaś kim jest "A" i ogólnie trochę zbyt chaotycznie to napisałaś.
  fani serialu zrozumieją o co chodzi ale postronni obserwatorzy - wątpię.

  krótkie

  P's serial jest super!

  ------------
  -dzinsy123--
  ------------

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wyjaśniła kim jest A. bo tego nie wiadomo. Sądzę, że do końca serii nie będzie wiadomo. Moim zdaniem recenzja jest dobra. Cała seria to jeden wieki chaos więc w recenzji też można go znaleźć.

   Usuń
 3. Cassandro!
  Nie wiem czy jesteś tego świadoma, ale zdradziłaś nam płeć "A" . Ja nie czytałam jeszcze szóstej i jestem zawiedziona, bo już wiem wcześniej niż powinnam, że "A" to ona, w sensie dziewczyna.

  PS Dam Ci radę oczywiście nie chcę sprawić Ci tym przykrości, ale lepiej nie pisz więcej recanzji książek :)

  "A"

  OdpowiedzUsuń