tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 19 kwietnia 2012

"Rupieciarnia na końcu świata" - Agata Mańczyk - recenzja


Agata Mańczyk to polska pisarka, autorka 7 cenionych książek dla dzieci i młodzieży, jej debiutem literackim jest znana „klara@żuk.pl” wydana w 2006 roku.

Szesnastoletnia Maryla, bohaterka "Rupieciarni na końcu świata"  uwielbia Grechutę i wiersze Agnieszki Osieckiej. Wiedzie spokojne życie w stolicy wraz z  przyjaciółką Sabiną i Brunem, jej najlepszym kumplem. Niedługo jednak całe jej dotychczasowe życie pryska jak bańka mydlana, gdy jej rodzice rozwodzą się, a matka dziewczynki zabiera ją do rodzinnego miasteczka – Tomaszowa, niedaleko Lublina. Poznanie swojej babki i prababki, które różnią się od stereotypowych staruszek siedzących w fotelu i dziergających na drutach, to tylko początek kłopotów Marylki. Znalazła się w domu z trzema nienawidzącymi się nawzajem kobietami, które skrywają przed innymi swoje tajemnice. W miasteczku, w którym wszyscy ją znają i wiedzą więcej, niż ona sama. Wraz z nowymi przyjaciółmi ma do odkrycia pięć mrocznych rodzinnych sekretów, które na zawsze odmienią jej życie...

Czy uda jej się odkryć prawdę w miasteczku, w którym wszyscy ją okłamują ? Czy ta sama historia może zdarzyć się dwa razy ?

Książka mi się spodobała. Duża czcionka i prosty język powodują, że czyta się ją naprawdę szybko. Jest ciekawą opowieścią o zawiłych relacjach kilku pokoleń kobiet, miłości i przebaczaniu najbliższym. Polecam ją każdej dziewczynie w wieku od 12 do 18 lat.

Ta historia jest naprawdę miłą odskocznią od codzienności, wprost idealną na wiosenne wieczory!


Gabriella, 15 lat

Za książkę dziękujemy Wydawnictwu Nasza Księgarnia 


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz