tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 30 maja 2012

"Messi. Historia chłopca, który stał się legendą" - Luca Caioli - recenzja


24  czerwca 1987 roku, kilka minut przed 6 rano rodzi się trzeci syn Jorge i Celi Messich. Lionel Andrés waży 3 kilogramy i mierzy 47 centymetrów. Przychodzi na świat przysparzając wiele stresów swoim rodzicom.
Cztery lata później rodzice dają mu na urodziny białą piłkę w czerwone romby, i już kilka dni później zaskakuje swoją rodzinę, kiedy pierwszy raz włącza się do gry.
„Staliśmy jak wmurowani w ziemię, patrząc na to co potrafił robić. Nigdy wcześniej nie grał”- tak skomentuje wszystko Jorge, wiele lat później.
W ten właśnie sposób zaczyna się  „Messi. Historia chłopca który stał się legendą”.

Luca Caioli, ma na koncie wiele biografii wspaniałych piłkarzy. Postanowił też opowiedzieć historię Messiego, od wczesnych lat życia, a z pomocą przychodzi mu wiele osób.  Począwszy od rodziny Lionela, przez jego dawnych trenerów, a skończywszy na dziennikarzach, którzy komentowali jego najwspanialsze wyczyny, i osobach, które miały z nim krótkotrwałą styczność. Autor przedstawia nam trudną drogę małego chłopca zmagającego się z chorobą, najważniejsze wydarzenia, przede wszystkim mecze, oraz najbardziej kontrowersyjne sytuacje z życia piłkarza. 

W niezwykle poruszający sposób przedstawia nawet te najzwyklejsze chwile z życia piłkarza.

Potrafi stworzyć odpowiedni klimat, w odpowiedniej chwili, i dlatego książka z każdą stroną coraz bardziej urzeka. Suche fakty, którymi zaopiekował się Caioli, stały się fenomenalną biografią, wielkiego piłkarza.
Polecam książkę wszystkim, których zachwyca gra Leo Messiego i fascynuje on sam. 

Ciri, 15 lat

Za książkę bardzo dziękuję Wydawnictwu SQN
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz