tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 28 maja 2012

"Miseczka Matki Teresy” - Anita Ganeri - recenzja


Anita Ganeri to autorka książek popularnonaukowych, głównie dla dzieci i młodzieży. Urodzona w Kalkucie. W mieście, z którym mocno jest związana postać głównej bohaterki jej książki z serii „Tajemnice słynnych ludzi”.

"Miseczka Matki Teresy" to wspaniała książka. Opowiada o prostym życiu pobożnej zakonnicy. Odsłania przed młodym czytelnikiem postać tej niezwykłej osoby. Starsi mogą poznać wiele ciekawostek, wplecionych w treść historii dla tych młodszych. Bardzo ładna grafika.

Książka zawiera biografię Agnieszki Bojaxhiu, znanej nam jako Matka Teresa. Historię opowiada Pan Bibelot – właściciel stoiska na Jarmarku Różności. Słuchają go Darek oraz Hesia. Dzieci zaintrygowane pochodzeniem tytułowej miseczki, zadają pytania o rzeczy, które ich najbardziej interesują.

W tej książce znajdziecie takie informacje jak: ile domów pomocy założyła Matka Teresa, co zakonnica zrobiła z okropnie zranionym kciukiem pewnego człowieka, jakie nagrody otrzymała, czy jak wyglądał dzień Misjonarek Miłosierdzia.

Lektura bardzo mi się podobała, ponieważ tak naprawdę dopiero po jej przeczytaniu, dowiedziałam się dokładnie kim była Matka Teresa. Dzięki takiej współczesnej wersji biografii, historia staje się prosta i zrozumiała dla młodego czytelnika.

Cała seria „Tajemnic słynnych ludzi” zapowiada się ciekawie. Chętnie przeczytam inne historie. Was też do tego zachęcam.

Martyna, 12 lat

Za możliwość poznania Matki Teresy dziękuję Wydawnictwu Jedność 

 

1 komentarz:

  1. Fajny pomysł :)
    Jak tylko wpadnie mi w ręce z pewnością przeczytam :)

    OdpowiedzUsuń