tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 21 czerwca 2012

"Sposób na Elfa" - Marcin Pałasz - recenzja


Marcin Pałasz – jak sam o sobie mówi jest „z zawodu pisarzem i optymistą”. Wielki miłośnik zwierząt. Mieszka i pracuje we Wrocławiu.
 Motto jego pracy brzmi: „Słowa niosą śmiech”. Jednak Marcin Pałasz w swej twórczości nie tylko bawi czytelnika, ale i porusza wiele ważnych tematów, takich jak: ekologia, walka dziecka z własnymi lękami, problem tolerancji.


„Sposób na Elfa” to bardzo oryginalna książka. Daje okazję do przekonania się, jak otaczający nas świat, odbiera … pies. Autor doskonale wczuł się w skórę czworonoga, dzięki czemu w każdym rozdziale tej książki znajdziecie fragment przeżytego dnia opisanego przez Elfa – pieska, tytułowego bohatera opowieści.

Pisarz i jego syn decydują, że wezmą psa ze schroniska. Nie spodziewają się jak wiele radości sprawi im nowy pupil. Na początku jednak mieli z nim problemy. Nie od razu też Elf obdarzył zaufaniem Młodego (syna pisarza). W końcu jednak piesek zaprzyjaźnia się z chłopcem.


Książka jest momentami bardzo zabawna. Śmiałam się przy niej często. Wtedy na przykład, gdy Elf przestraszył się deski klozetowej, lub gdy myślał, ze jego pan siusia sobie na głowę…
 
W lekturze tej pojawia się też wątek miłosny. Młody zakochuje się w pięknej Karze, która mieszka w pobliżu. Chłopiec, chcąc zasłużyć sobie na odwzajemnienie uczuć ze strony Kary, wpada na różne pomysły, które nie zawsze kończą się dobrze.

Sami widzicie, że książka jest bardzo ciekawa. Znajdziecie w niej wszystko: humor, miłość, strach (który pojawia się, gdy Elfa i jego pana chce zaatakować dzik).

Dobra dla czytelników w każdym wieku. Polecam ją gorąco!

Martyna, 12 lat

Za pełną humoru książkę dziękuję Wydawnictwu Skrzat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz