tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 5 czerwca 2012

"Tajemnica testamentu" - Elżbieta Olejnik - recenzja

Tajemnica testamentu to książka autorstwa Elżbiety Olejnik. Chociaż początek powieści nie był dla mnie zbyt zachęcający, to pozycja bardzo przypadła mi do gustu… Dlaczego?

Cała historia zaczyna się od pewnej tajemniczej, wyrwanej nieco z kontekstu sytuacji, co mi się nie podobało. Potem jednak przenosimy się już do skąpanego w upale miasta. Poznajemy córkę pana Rudzika, księgowego, która wracając do domu poznaje małego, zagubionego w nowym mieście chłopca. Zaprasza go do siebie i razem z ojcem, organizuje szybkie poszukiwania jego opiekunów, które jednak nie przynoszą skutku.

Okazuje się bowiem, że znajoma jego mamy, Zosia, zaginęła. Rozpoczynają się poszukiwania dziewczyny, w których udział biorą: jej narzeczony oraz pan Rudzik z córką i chłopcem. Trop prowadzi ich do nadmorskiej miejscowości, gdzie są zmuszeni brać udział w psychotronicznych warsztatach...

Co z tego wyniknie?
Czy uda się odnaleźć opiekunkę Jasia, Zosię?
Czy wszyscy powrócą do domu cali i szczęśliwi?

Przy tej książce nie można się nudzić! Jest naprawdę zaskakująca i wciągająca. Powinna przypaść do gustu każdemu, kto szuka lekkiej książki na wakacje, z humorem i nutką tajemnicy do rozwikłania. Polecam głównie nastolatkom w wieku od dwunastu do szesnastu lat. Na pewno wam się spodoba.

Ania, 15 lat

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz