tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 31 lipca 2012

"Tajemnica człowieka z blizną" - Paweł Beręsewicz - recenzjaPaweł Beręsewicz - absolwent filologii angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim, tłumacz, autor słowników, opowiadań, powieści i wierszy dla dzieci. Otrzymał wiele nagród i wyróżnień. Czytelnicy w każdym wieku uwielbiają jego książki za trafność spostrzeżeń i celny dowcip.

Tajemnica człowieka z blizną - Paweł Beręsewicz"Tajemnica człowieka z blizną" to kolejna świetna książka Pawła Beręsewicza. Raz jest śmieszna i zabawna, a raz jest straszna i przerażająca. Każdy rozdział przeczytałam z wielkim zainteresowaniem.


Akcja książki rozgrywa się w wakacje. Dwunastoletni Jasiek odkrywa podejrzaną bliznę na brodzie swego ojca. Za wszelką cenę usiłuje dowiedzieć się skąd tata ma ten ślad. Jak się później okazuje, chłopiec ma bardzo bujną wyobraźnię. Wymyśla przeróżne historie, które tłumaczą powstanie tajemniczej blizny. Jasiek zaczyna prowadzić śledztwo, gdy nikt z rodziny nie chce mu powiedzieć prawdy. Dlatego w tej książce znajdziecie historię o tacie, którego goniło zombi i o tacie, który okradł muzeum. Każdy rozdział, to jedna historia wymyślona przez Jaśka.

 "Tajemnica człowieka z blizną" spodoba się czytelnikom w każdym wieku. Mnie ta książka rozśmieszyła, przestraszyła i zaciekawiła. Warto ją przeczytać.

Martyna, 12 lat

Wydawnictwu Literatura dziękuję za ciekawą książkę.

1 komentarz: