tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 13 sierpnia 2012

"Chlapanie atramentem" - Anne Mazer, Ellen Potter - recenzja


Chlapanie atramentem
„Chlapanie atramentem - Poradnik dla Młodych Pisarzy” to wspólna książka doskonale nam znanych pisarek, Anne Mazer i Ellen Potter. Przez długi czas obie dostawały wiele maili od młodych czytelników z jednym pytaniem: „Jak pisać?”. W końcu połączyły siły i tak właśnie powstał ten poradnik…

Jeśli jesteś fanem pisania opowiadań, pracujesz nad własną powieścią, albo po prostu się nudzisz i chcesz spróbować czegoś nowego, znajdziesz w tej książce wiele przydatnych wskazówek. Autorki opowiedzą jak tworzyć wyrazistych bohaterów, wprowadzić fabułę, czy też opisać krajobraz. Dorzucą do tego także garść własnych obserwacji i doświadczeń, co sprawi, że praca stanie się łatwiejsza, a przede wszystkim przyjemniejsza. Istotnym elementem książki są krótkie zadania umieszczone na końcu każdego rozdziału, pozwalające przetestować nowo nabytą wiedzę i odnaleźć swoje „pisarskie ja”.

Do przeczytania tego nietypowego poradnika mogę zachęcić wszystkich, którzy chcą zmierzyć się z nowym wyzwaniem, jakim na pewno okaże się dla Was pisanie. Nie jest ważne, z jakiego powodu po nią sięgnęliście, po prostu na chwilę oddajcie się w dobre ręce autorek i spróbujcie maksymalnie wykorzystać to, o czym opowiadają z taką pasją.

A zatem, pióra w dłoń! Zacznijmy chlapać atramentem!


Ania, 15 lat

Za poradnik serdecznie dziękuję Wydawnictwu Bukowy Las.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz