tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

sobota, 11 sierpnia 2012

"Kobieta w klatce" - Jussi Adler-Olsen - recenzjaW 2002 roku z promu znika Merete Lynggaard, która jest piękną i dobrze zapowiadającą się parlamentarzystką. Policja ma wiele tropów, lecz wszystkie prowadzą donikąd. Pięć lat później powstaje Departament Q, czyli wydział policji do spraw 'beznadziejnych'. Na jego czele staje Carl Mørck. Pierwszą sprawą jest właśnie zniknięcie Merete. 

Czy był to tylko nieszczęśliwy wypadek? 
Czy parlamentarzystka miała jakieś powody, by popełnić samobójstwo? 

Wiele jest pytań, na które Departament Q musi znaleźć odpowiedź. 

Jussi Adler-Olsen, pisarz duński, stworzył bardzo ciekawą postać, a mianowicie Carla Mørcka. Jest to bohater z wrednym i dociekliwym sposobem bycia, ale zarazem bardzo wrażliwy i opiekuńczy w stosunku do bliskich osób. 

Na okładce jest napisane, że to thriller, osobiście sądzę, iż jest to dość naciągane. Bardziej pasuje mi do tego powieść kryminalna. Na początku musiałam mieć krótkie przerwy, ale potem książka mnie wciągnęła. Jussi Adler-Olsen wymyślił naprawdę ciekawą intrygę, a to, co tak naprawdę stało się z Merete jest świetnym pomysłem. "Kobieta w klatce" jest pierwszym tomem serii "Departament Q.

Polecam osobom, które lubią poczytać o sprawach kryminalnych. Jest to tym bardziej ciekawa lektura, że niektóre rozdziały są opisem odczuć Merete, a to rzadkość w tego typu książkach. 


Rimma, 17 lat

Wydawnictwu słowo/obraz terytoria dziękuję za ciekawą lekturę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz