tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 14 sierpnia 2012

"Ronaldo: obsesja doskonałości" - Luca Caioli - recenzja


Luca Caioli jest włoskim dziennikarzem sportowym. To autor wielu artykułów dla L'Unita, Il Manifesto, La Repubblica, La Gazzetta dello Sport. Był też redaktorem naczelnym francuskiej Euronews TV. Napisał biografie wielu piłkarzy m.in.: Ronaldinho, Fernando Torresa, Leo Messiego i Cristiano Ronaldo.
Ronaldo. Obsesja doskonałości - Caioli Luca

Cristiano Ronaldo jest  zawodnikiem Realu Madryt oraz reprezentacji Portugalii. Ta książka ukazuje jego prawdziwe oblicze, opisuje te strony życia piłkarza, których fani dotąd nie znali. Zaczynając od dnia w którym się urodził, kończąc na dniu dzisiejszym.

Gdy Cristiano pojawił się w Manchesterze United w 2003 roku, sir Alex Ferguson bez wahania ubrał go w koszulkę z numerem 7, którą kiedyś dumnie nosiły wielkie gwiazdy. Ronaldo udało się spełnić wielkie oczekiwania trenera. To m.in. dzięki niemu możemy podziwiać Cristiano, jako jedną z lepszych gwiazd footballu.  

Książka jest napisana w bardzo ciekawy sposób, i mam nadzieję, że nie zniechęcicie się ponad 10 stronami cytatów. Tę książkę chciałabym polecić nie tylko fanom piłki nożnej, Realu Madryt i samego Ronaldo, ale także tym wszystkim, którzy lubią poznawać interesujące prawdziwe historie :)

Życzę miłego czytania
Klaudii, 14 lat

Za możliwość poznania Ronaldo dziękuję Wydawnictwu SQN. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz