tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 20 sierpnia 2012

"Zaklęcie dla Cameleon" - Piers Anthony - recenzja


Zaklęcie dla Cameleon - Piers Anthony
Czy wiesz, że bardzo blisko nas żyją  ludzie, którzy posługują się magią? Jednym z nich jest Bink - nazywany magicznym beztalenciem lub niemagicznym cudakiem. Chłopak ma potężnych rodziców, lecz nie odziedziczył ich zdolności. Natomiast jest on bardzo odważny i silny. Jednak zgodnie z zasadami Xanthu w dniu swoich 25 urodzin musi zaprezentować swój magiczny talent. Bink postanawia udać się do Dobrego Czarodzieja, aby ten pomógł mu odnaleźć jego predyspozycje. Niestety czarodziej nie umie mu pomóc. W konsekwencji Bink zostaje wygnany.

CZY UDA MU  SIĘ PRZEŻYĆ W PRZYZIEMIU???

Kiedy Bink przechodzi przez Tarczę - formę magii, która nie pozwala przejść przyziemnym do Xanthu, znajduje się w obozie Złego Czarodzieja Trenta, który zamierza najechać Xanth! Chłopak i pewna brzydka kobieta próbują zniweczyć jego plany. 

CZY IM SIĘ TO UDA? CZY PRZECHYTRZĄ ZŁEGO CZARODZIEJA?

Nieoczekiwanym zbiegiem okoliczności przenoszą się z powrotem do Xanthu. 

CZY BĘDĄ MOGLI TAM POZOSTAĆ? CZY TRENT SPEŁNI SWOJE MARZENIA O PODBOJU?

Tego dowiecie się z książki Piersa Anthony'ego " Zaklęcie dla Cameleon" - pierwszego tomu serii Xanth. Powieść jest pełna barwnych opisów przyrody i fantastycznych zwierząt. Historię Binka czyta się z zapartym tchem. "Zaklęcie dla Cameleon" polecam lubiącym magię.


Dydelf, 13 lat
Wydawnictwu Nasza Księgarnia dziękuję za rewelacyjną powieść.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz