tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 13 września 2012

"Naznaczeni błękitem" - Ewa Białołęcka - recenzja


Ewa Białołęcka jest polską pisarką, tłumaczem, redaktorem i witrażystą. Pisze opowiadania fantastyczne, z których najlepszymi są „Tkacz Iluzji” i „Błękit maga”. Autorka nie lubi smutnych opowiadań, dlatego nawet do tekstów dramatycznych dodaje nutkę humoru.

Naznaczeni błękitem. - Ewa Białołęcka
„Naznaczeni błękitem” to książka mająca trzech głównych bohaterów. Cała historia zaczyna się od Białego Roga, czyli kalekiego chłopca, który był Tkaczem Iluzji. Pewnego dnia na dom jego rodziny napadli wrodzy wojownicy. Biały Róg był tylko ze swoim młodszym bratem, ponieważ rodzice odjechali. Chłopiec nie chciał, aby ci źli ludzie wyrządzili jakąkolwiek krzywdę jego bratu, dlatego utkał potężny miraż przedstawiający wielką fortecę. Wojownicy przestraszyli się tego, lecz postanowili zaatakować. Biały Róg wysłał swojego brata po pomoc mając nadzieję, że chociaż on ujdzie z życiem. Mały, przyprowadził jednak Magów, a Biały Róg został największym Tkaczem Iluzji.

To oczywiście tylko początek historii...Książkę czyta się szybko, chociaż mnie wciągnęła dopiero od połowy. Najbardziej zaciekawiło mnie jakie rzeczy powstawały utkane przez Tkaczy Iluzji i jak młodzi Magowie radzili sobie ze swoim kalectwem.

Polecam osobom lubiącym czytać powieści fantastyczne o przyjaźni i o dorastaniu.
                Lampart, 15 lat

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Fabryka Słów.

1 komentarz:

  1. Masz rację, że pomimo dramatyzmu autorka czasem dodaje nutkę humorystyczną i w tym tkwi cały urok jej powieści :)

    OdpowiedzUsuń