tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 9 października 2012

"Freak City" – Kathrin Schrocke – recenzja


Kathrin Schrocke studiowała germanistykę i psychologię. Otrzymała wiele nagród i nominacji m.in. nagrodę Nettetaler Youth Book Prize. Obecnie mieszka w Augsburgu i pisze powieści dla dzieci i młodzieży.
      
Freak City - Kathrin Schrocke Freak City jest to książka obyczajowa o nastoletniej miłości i pokonywaniu przeszkód związanych z niepełnosprawnością.

Nastoletni Mika przeżywa rozstanie z dziewczyną swojego życia, Sandrą. Ciągle o niej myśli, nie dba o siebie, rozpamiętuje każdą chwilę gdy był z nią. Jednak wszystko się zmienia gdy poznaje głuchą Leę. Dziewczyna jest piękna, bezpośrednia, pełna życia, chociaż żyje w świecie zupełnej ciszy. Mika zaczyna patrzeć na życie z innej strony. 

Czy ta znajomość skończy się tym, że zostaną parą? 
A może jednak będą tylko przyjaciółmi, albo wrogami…
Ja już wiem, teraz wasza kolej.
      
Książkę czyta się jednym tchem. Jest pisana językiem młodzieżowym i zabawnym. Bardzo trafionym pomysłem autorki było wpisanie choroby w treść. Uświadamia nam to, że nie tylko ludzie starsi chorują, niedosłyszą, lecz  również dzieci i młodzież. To smutne, ale niestety prawdziwe.
     
Freak City trafia na moją listę najfajniejszych książek, gdyż jest niebanalna i ciekawa. Polecam ją osobom wrażliwym, które będą umiały ją docenić.
                                                                                                     
Nikki,14 lat


Za rewelacyjną książkę dziękuję Wydawnictwu Dreams.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz