tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 17 października 2012

"Hanka. Historia pewnego pałacu" - Monika Szczesiak - recenzja


Monika Szczesiak urodziła się w Kutnie, w rodzinie o artystycznych korzeniach. Jej matka jest rzeźbiarką, a dziadek malarzem. To pierwsza książka pisarki.

Hanka. Historia pewnego pałacu. - Monika Szczesiak Hanka jest to książka przygodowa o ukrytym skarbie. Akcja dzieje się w Polsce, w uroczym miasteczku . Jakim? Nie powiem. Sami przeczytajcie.

,,Każde miasteczko, powinno mieć swoją tajemnicę, żeby w jakiś sposób przyciągać turystów.’’- tak twierdzi główna bohaterka, Hanka. W jej rodzinnych stronach, tym sekretem jest pałac, skarb i klątwa Księcia Bronisława.
  
Cała akcja zaczyna się, gdy nieznani złodzieje kradną ze szkolnej gabloty opowiadanie, które nasza bohaterka napisała kilka lat wcześniej wraz z swoim przyjacielem, Staszkiem. Wtedy też zaczynają się dziać dziwne i niepokojące wydarzenia. M.in. do miasteczka przybywa tajemniczy Adam, który bardzo interesuje się skarbem i … Hanką. Dziewczyna czuje się przytłoczona tymi wszystkimi zagadkami, ale na szczęście zawsze może liczyć na swoją babcię Lusię.
  
Książka, moim zdaniem jest ciekawa i niebanalna, ale rozkręca się powoli. Całe szczęście, tę sytuację ratują zabawne powiedzonka głównej bohaterki. Pod koniec autorka rozwinęła trochę za dużo wątków.

Hanka przypadnie do gustu tym czytelnikom, którzy lubią książki typu ,,Wakacje z duchami’’

                                                                                                        Polecam,
Nikki, 14 lat

Za książkę serdecznie dziękuję Warszawskiej Firmie Wydawniczej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz