tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 12 października 2012

„Hinduskie zaślubiny” - Sharon Maas - recenzjaSharon Maas to pisarka urodzona w stolicy Gujany. Obecnie mieszka z mężem i dwojgiem dzieci w Niemczech. Oprócz „Hinduskich zaślubin” ma w swoim dorobku dwie inne powieści.

Hinduskie zaślubiny - Sharon Maas„Hinduskie zaślubiny” to obyczajowa powieść, której akcja dzieje się w przedwojennych Indiach. Autorka stworzyła trzy główne postacie - Savitri, Nataraj oraz Sarojini. 

Savitri to młoda dziewczyna, która zakochuje się w synu jej brytyjskiej służby. Nataraj to chłopak wychowujący się w sierocińcu. Pewnego dnia zostaje adoptowany przez pewnego doktora. Od tej chwili jego świat zmieni się całkowicie. Natomiast Sarojini to buntownicza dziewczyna umiejąca postawić na swoim. Trzy różne postacie i trzy różne historie. Jednak te osoby połączy coś wspólnego. Wkrótce ich losy splotą się w nieoczekiwany sposób…

„Hinduskie zaślubiny” to książka, która obok ciekawej treści, zawiera opisy kultury i bogactwa Indii. Przedstawia niezbyt ciekawą sytuację ludzi w przedwojennym okresie. Powieść czyta się szybko, delektując się każdą stroną. Autorka stworzyła niezwykle ciekawą fabułę. 

Stopniowo poznajemy historie postaci, a później, jak splotły się ich losy. Występują wątki pięknej, zakazanej miłości. Język jest prosty; uroku książce dodaje specyficzny, ciepły klimat. Spodobała mi się okładka – zachęca do przeczytania powieści i dodaje jej tajemniczości. Myślę, że lektura spodoba się tym, którzy chcą ujrzeć zupełnie inny świat.

 Kamila, 15 lat

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-kaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz