tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 11 października 2012

"Sandały Juliusza Cezara" - Gerry Bailey, Karen Foster - recenzja


„Sandały Juliusza Cezara” to kolejna pozycja z ilustrowanej serii „Tajemnice Słynnych Ludzi” autorstwa Gerry Bailey i Karen Foster, którą do recenzji podarowało nam Wydawnictwo Jedność.

Sandały Juliusza CezaraTym razem na Darka i Hesię odwiedzających Bazar Różności czeka podróż w czasie do starożytnego Rzymu. Na jednym ze stoisk znajdują stare sandały, rzekomo należące niegdyś do samego Juliusza Cezara. Wraz z opowieściami pana Bibelota i kaprala Granata, przeniosą się w czasy panowania tego  wielkiego stratega i polityka. Szybko pojmą, dlaczego jest on uważany za geniusza i wybitnego wodza.  Z zapartym tchem słuchają o jego młodości i rządach. 

Zapoznają się również z wieloma aspektami życia w Imperium Rzymskim, takimi jak walki gladiatorów czy przemówienia na Forum Romanum. Jak zwykle rodzeństwo świetnie się bawi przy zgłębianiu tajemnic słynnych ludzi.

Barwne, przejrzyste i zrozumiałe ilustracje wykonane przez Leighton Noyes i Karen Radford w znacznej mierze mogą pomóc w przyswajaniu wiedzy. Oczywiście poza obrazkami stworzonymi na potrzebę tej książki, można dodatkowo oglądać przeskalowane historyczne obrazy.

Sądzę, że książka z pewnością przypadnie do gustu młodym, rządnym wiedzy czytelnikom, a  i niejeden dorosły pewnie się z niej czegoś nauczy.
                                                                                                                                                             Naya, 16 lat

Wydawnictwu Jedność serdecznie dziękuję za tę pozycję.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz