tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 25 października 2012

"Siostry pancerne i pies" - Agnieszka Tyszka - recenzja


Autorem  książki jest Agnieszka Tyszka, która  na swoim koncie ma już kilka interesujących pozycji. W 2005 roku otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego za książkę pt. Róże w garażu.


Książka, którą właśnie przeczytałam jest niezwykle ciekawa i wciągająca, opisuje życie jednej rodziny. Siostry Pancerne i pies - Agnieszka TyszkaJej członkowie są trochę zwariowani . Mama jest osobą- eko, tata - piosenkarzem, a dziewczyny Róża, Jaśka, Teśka, Gienia … każda inna. Są w różnym wieku, ale mają podobne problemy. Kłócą się o mało ważne  rzeczy.  Młodsze dziewczynki bardzo lubią zwierzęta, dlatego mają Paprocha - znaczy swojego ulubionego psa, który, już ma swoje lata, ale i tak dobrze się trzyma :). Najstarszej dziewczynie podoba się chłopak – Jeremiasz. Dziewczynki mówią babci, że ich mama miała trudne dzieciństwo. Babcia nie jest tym zachwycona, ale musi sobie z  tym dać radę .

Paproch choruje i dziewczynki bardzo to przeżywają, bo są z nim bardzo zżyte. Ale to nie koniec ich zmartwień, mama miała wypadek i dziewczynki zostały same w domu. Musiały "być pancerne" i sobie radzić.

Czy rodzina sobie poradzi, walcząc z przeciwnościami losu ?
Co z miłością dziewczyn?

Książkę czyta się bardzo łatwo i szybko. Polecam wszystkim lubiącym czytać o zwariowanych rodzinkach:).
Idealna dla młodzieży, a szczególnie dla szalonych nastolatek!

Kaja, 13 lat

Za fajną książkę dziękuję Wydawnictwu Egmont.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz