tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 31 października 2012

"Upiory" - Jo Nesbo - recenzja


Jo Nesbo to norweski pisarz znany na całym świecie. Pisze on głównie książki kryminalne. Sławę przyniosły mu takie powieści jak: ”Trzeci klucz”, „Pentagram” czy też „Wybawiciel”. Poza pracą pisarza jest również muzykiem poprockowym.
Upiory - Jo Nesbø

„Upiory”, które ukazały się nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego,  to kolejna część cyklu o przygodach policjanta Harrego Hole. Akcja powieści dzieje się w Oslo. Zdesperowany narkoman próbuje odebrać drugiemu narkotyk i zostaje przez niego postrzelony. Sprawa pozornie banalna i jasna. Policja aresztuje przestępcę.  W winę zabójcy nie wierzy jego matka ani Harry, który za główny cel postawi sobie, udowodnienie niewinność chłopaka.

Jego życie będzie zagrożone, gdyż narazi się ludziom, którzy stworzyli nowy i jeszcze bardziej niebezpieczny narkotyk. Podczas śledztwa policjant napotyka również inne przeciwności – musi zmierzyć się z demonami przeszłości. Czy mimo to, uda mu się do końca rozwiązać zagadkę?

Z twórczością tego autora spotkałam się już nieraz, więc nastawiałam się pozytywnie. Nie zawiodłam się. Książkę czyta się z zapartym tchem. Nesbo świetnie opisał świat narkomanów i ich nałogi. Dramatyczne zdarzenia tworzą tło książki. W powieści jest świat ukazany oczami nie tylko Harrego, ale również przestępcy. Początek książki jest niebanalny, a koniec zaskakujący i upiorny. 

Polecam tę powieść fanom kryminałów i sensacji.

 Kamila, 15 lat

Za fajny kryminał dziękuję Grupie Wydawniczej Publicat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz