tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 13 listopada 2012

"Cichy wielbiciel" - Olga Rudnicka - recenzja


Olga Rudnicka to absolwentka Wyższej Szkoły Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu na kierunku pedagogika, specjalizacja doradztwo zawodowe i personalne. Autorka powieści kryminalnych Martwe jezioro, Czy ten rudy kot to pies?, Zacisze 13, Zacisze 13. Powrót, Lilith i Natalii 5. Gdy szukała  materiałów do innej powieści natknęła się n problem stalkingu i tak powstała ta książka.

Cichy wielbiciel - Olga Rudnicka
Julia prowadzi normalne życie, spotyka się z przyjaciółmi, skończyła studia i pracuje w sklepie z telefonami komórkowymi. Pewnego dnia do jej sklepu ktoś przysyła  piękne kwiaty i na jej telefon służbowy zaczynają przychodzić niepokojące wiadomości  Od tej pory życie Julii zamienia się w koszmar. Tajemniczy wielbiciel nęka ją coraz bardziej, chociaż jej krewni i przyjaciele myślą, że to romantyczne. Ale czy tak jest na pewno?
Gdy o wszystkim dowiaduje się jej chłopak, postanawia coś z tym zrobić. Wtedy zaczynają nierówną walkę z tajemniczym wielbicielem, który nie zamierza się poddać.

Kto prześladuje Julie?
Jak Julia poradzi sobie z tą sytuacją?

Cichy  Wielbiciel to książka poruszająca ważny temat jakim jest stalking. W telewizji czy radiu słyszymy czasem o nękaniu ludzi telefonami i wiadomościami, ale w tej książce jest to wytłumaczone w bardzo przejrzysty sposób. Dowiadujemy się, że każdy z nas może zostać ofiarą stalkingu.

Książka wciąga, bo autorka w bardzo dokładny sposób opisuje przeżycia bohaterów, z którymi zaczynamy się utożsamiać. Polecam ją każdemu, kto lubi takie nietypowe kryminały.

Grazia, 16 lat

Wydawnictwu Prószyński i S-ka dziękuję za książkę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz