tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 19 listopada 2012

"Strażniczka Bramy" - Michelle Zink - recenzja


Strażniczka Bramy czyli druga część trylogii autorstwa Michelle Zink opowiadającej o siostrach bliźniaczkach Alice i Lii.

Strażniczka Bramy - Michelle Zink
Lia jest już pewna, że Alice nie należy ufać . Razem z Sonią - pierwszym kluczem, udaje się do Londynu. Kiedy dołącza do nich Luisa, muszą wyjechać na magiczną wyspę - Altus. Jest to niebezpieczna wyprawa, jednak dziewczęta mają bardzo ważny powód by ją odbyć.

Czy uda im się zbliżyć do rozwiązania przepowiedni?
Kim jest tajemniczy Dimitri?
Czy Alice jest w stanie złamać prawa Obserwatorów?

Kolejny tom cyklu przynosi nam kolejne pytania. Jeśli chcecie znaleźć na nie odpowiedź - czytajcie. Książka wciąga już od pierwszych stron i czyta się ją dosłownie jednym tchem. Powieść jest oryginalna, chociażby z tego powodu, że bohaterowie, którzy teoretycznie walczą po tej samej stronie wcale nie muszą być dla siebie sprzymierzeńcami. Na plus oceniam całkiem nowy, świeży wątek miłosny, oraz to, że autorka konsekwentnie prowadzi postaci - Luisa jest nadal żywiołowa, odważna i rezolutna, a Sonia melancholijna, cicha, czasem lekko wycofana.

Ogólnie, powieść bardzo mi się podobała i zaraz po zakończeniu lektury sięgnęłam po kolejną część. Polecam ją wszystkim, których zainteresowała pierwsza część trylogii, a którzy chcą wiedzieć czy Lii uda się doprowadzić do końca proroctwo. 

Ania, 15 lat

Za kolejną część trylogii dziękuję Wydawnictwu Telbit.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz