tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 3 grudnia 2012

"Krąg Ognia" - Michelle Zink - recenzjaKrąg Ognia to ostatnia część mrocznej, gotyckiej trylogii Michelle Zink.


Krąg Ognia - Michelle ZinkNic się nie zmieniło - Alice nadal jest wrogiem dla Lii. Obie siostry wiedzą, że aby proroctwo mogło się wypełnić, jedna musi zginąć. Która? Obie wiedzą też, że potrzebna jest ich współpraca, co nie wydaje się być jednak możliwe. Lii pozostało odnalezienie tajemniczego kamienia i ostatniego z Kluczy. Musi się spieszyć - czas ucieka niemalże przez palce, a Alice jest coraz silniejsza. Lia, choć zdeterminowana, nie umie poradzić nic na konflikt z przyjaciółkami, który narasta. Tymczasem Alice planuje ślub z… Jamesem.

Czy Lii uda się go ostrzec?
Czy siostry będą umiały współpracować?
Czy Alice zdobędzie upragnioną władzę, czy też Lii uda się zapobiec przybyciu Samaela?Powieść podobała mi się tak samo, jak dwie poprzednie części. Nie pojawia się w niej tak wielu nowych bohaterów, jak poprzednim tomie, jednak działa to na plus - nie powiększa zamieszania związanego z przepowiednią. Postaci, które epizodycznie pojawiały się w poprzedniej części także nie zostały zapomniane. Autorka dobrze opisuje emocje, ale mimo to Lia czasami zaczynała mnie denerwować - jej konflikt z przyjaciółkami, który mnie wydawał się prosty do rozwiązania, ją całkowicie przerósł.

Ostatnią część trylogii polecam wszystkim fanom pierwszych dwóch tomów. Zachęcam do sięgnięcia po każdy z nich, ponieważ naprawdę warto. Jeśli lubisz opowieści w których przeplata się dobro i zło, miłość i nienawiść, radość i smutek - nie wahaj się- ta seria jest dla Ciebie!


Ania, 15 lat


Wydawnictwu Telbit dziękuję za rewelacyjną powieść.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz