tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 3 grudnia 2012

"Przyjaciele wieczności i smoczy ogień" - Agata Czyżyk - recenzja


Agata Czyżyk – uczennica liceum zaczynająca dopiero swoją przygodę z literaturą. Aktualnie pracuje nad kontynuacją powieści „Przyjaciele wieczności i smoczy ogień”.


Książka opowiada historię młodej dziewczyny imieniem Carson. Jak mogłoby się wydawać – zwykła nastolatka, może trochę nieśmiała, lecz później przełamuje swoje lęki do bycia ‘tą popularną’. Pewnego dnia dowiaduje się wielu rzeczy ze swojej przeszłości, o których nie miała bladego pojęcia. Dziewczyna ma zostać królową w magicznym mieście Nother oraz dowiaduje się, iż posiada władzę nad smokami. Spotyka przy tym dwóch interesujących chłopców, których niemalże od razu obdarza sympatią.

Jak Carson poradzi sobie w swoim ‘nowym’ życiu ?
Z jakimi konfliktami i trudnościami będzie musiała się borykać ?
Co nowego wniosą w jej życie, ci dwaj chłopcy ?

Powieść czyta się dość łatwo i szybko. W trakcie lektury można zauważyć, iż jest ona pisana przez młodą osobę, ze względu na różne zwroty i wyrażenia. Myślę, iż jest to książka raczej dla młodych czytelników. Czytając, w niektórych fragmentach trochę się zgubiłam i nie do końca wiedziałam, co się wydarzyło. Lecz myślę, iż jest to książka godna polecenia. Biorąc pod uwagę młody wiek autorki, możemy życzyć jej powodzenia.

DeBestka, 15 lat

Za książkę dziękuję Warszawskiej Firmie Wydawniczej.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz