tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 10 grudnia 2012

"Szczególna przypadłość" - Adam Fawer - recenzja


Szczególna przypadłość - Adam FawerCzy genialny umysł to dar ?
A może przekleństwo ?

Byłego wykładowcę matematyki Dawida Caine'a, każdego wieczora dopada obsesja pokera. Posiada błyskotliwy umysł matematyczny i nieprawdopodobną umiejętność obliczania rachunku prawdopodobieństwa podczas gry. Pewnego dnia się myli, przegrywa sporą sumę pieniędzy. 

Zadłuża się u rosyjskiej mafii, która nie zna litości w egzekwowaniu długów. Dawid ma jeszcze jeden bardzo duży problem - cierpi na epilepsje i podczas ataków zdarza mu się tracić przytomność. By spłacić dług decyduje się poddać się eksperymentalnemu leczeniu, które niesie ze sobą skutki uboczne. Nasz bohater, posiadł jeszcze jedną umiejętność, potrafi przewidywać przyszłość, co staje się źródłem większych problemów niż mafia rosyjska. Jego zdolnościami chcą zawładnąć także agencje rządowe.

Tej powieści warto poświecić czas, gdyż Szczególna przypadłość to książka, która łączy wątki thrillera medycznego, sensacji i pewną dozę fantastyki. Jedyny minus to obliczenia matematyczne, których jak dla mnie, jest stanowczo za dużo :(

Adam Fawer urodzony 1970 w nowym Jorku  jest absolwentem uniwersytetu w Pensylwanii. Szczególna przypadłość jest jego pierwszą powieścią, która w krótkim czasie doczekała się tłumaczenia w wielu językach. 


Super Girl, 15 lat


Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Sonia Draga.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz