tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 28 stycznia 2013

"Beniamin" - Grażyna Gawor - recenzja„Beniamin” to książka autorstwa Grażyny Gawor. Autorka przez wiele lat była nauczycielką, a od dzieciństwa interesowała się kosmosem. Dopiero po przejściu na emeryturę zaczęła pisać na ten temat książki.


Księgarnia Warszawska Firma Wydawnicza sprzedam książkę mam do sprzedania 'Beniamin'
Beniamin jest dwunastoletnim chłopcem. Prowadzi spokojne życie: uczy się, bawi z kolegami, rozmawia z rodziną. Jednak wszystko się zmienia kiedy pewnego dnia nawiązuje kontakt z inną planetą. Chłopiec początkowo nie wie co się dzieje, myśli, że wszystkie wydarzenia wokół niego to tylko sen. Jednak, gdy po raz kolejny przychodzi do niego posłaniec – robot sroka- i rozmawia za pośrednictwem komputera z władcą Beniany (planety, która znajduje się w gwiazdozbiorze Wielkiego Psa, w układzie Syriusza), to zaczyna wierzyć, że naprawdę kontaktuje się z obcym. Pewności nabiera w chwili gdy sam odwiedza obcą planetę. Władca Baniany powierza chłopcu bardzo trudną i odpowiedzialną misję.

Co takiego ma zrobić Beniamin?
Czy dwunastolatek podała takiemu zadaniu?

Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania to sami przeczytajcie książkę. Jest to utwór bardzo wciągający. Przedstawia on obcych jako istoty, które chcą nam pomóc i z nami współpracować, a nie jako krwiożercze bestie.

Chciałabym bardzo serdecznie polecić tę książkę wszystkim, którzy interesują się kosmosem i niewyjaśnionymi zjawiskami. Jest to pozycja, która bardzo pobudza fantazję oraz zachęca do poznania wszechświata.


Tilia, 15 lat


Warszawskiej Firmie Wydawniczej dziękuję za dobrą książkę.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz