tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 24 stycznia 2013

"Cień ważki" - Marta Precht - recenzja


„Cień ważki” jest to niezwykły utwór autorstwa Marty Precht. Inne książki tej autorki to m.in.: „Dziewczyna w ciemnozielonych szpilkach” , „Bajki ze śniegu” czy „Cyrk przyjechał”.

Księgarnia Warszawska Firma Wydawnicza sprzedam książkę mam do sprzedania 'Cień ważki'
W książce poznajemy historie niezwykłych kobiet. Jest to Krystyna prowadząca życie u boku apodyktycznego męża. Najważniejsze są dla niej córka – Marianna (kolejna bohaterka), dom i rodzina. Marianna jest osobą wykształconą, cichą, spokojną, odpowiedzialną co szczególnie widać, gdy opiekuje się swoją córką Tunią. (Jej historię też poznajemy).


Marianna zawsze marzyła o założeniu szczęśliwej rodziny. Gdy poznaje Ludwika od razu wie, że z nim chce być już zawsze. Na początku ich małżeństwa Ludwik jest dobrym i kochającym mężem, a potem ojcem. Jednak okazuje się, że nie jest on tak idealny jak mogłoby się zdawać. Przez zachowanie swojego męża Marianna coraz bardziej zamyka się w sobie. Dopiero po wielu latach znajduje nowych przyjaciół, a może nawet miłość. Jednak Ludwikowi nie podobają się znajomości żony.

Co zrobił Ludwik, że jego małżeństwo nie jest szczęśliwe ?
Gdzie Marianna nawiąże nowe znajomości?
Do czego poprowadzi chorobliwa zazdrość męża?

„Cień ważki” to fantastyczna i wciągająca książka. Postacie są wyraziste i bardzo dobrze przedstawione. Utwór jest tym ciekawszy, że całą akcje poznajemy z trzech różnych perspektyw: z domu spokojnej starości, przeszłości - ciągle powracających wspomnieniach oraz z wirtualnego świata.
Główni bohaterowie poszukują szczęścia i zrozumienia, żyją tak jak każdy z nas. Może właśnie dlatego stają się nam tak bardzo bliscy.

Chciałabym bardzo serdecznie polecić tę książkę wszystkim, którzy mają ochotę na ciekawą i wciągającą lekturę. Ta książka na pewno Was nie zawiedzie.


Tilia, 15 lat

Warszawskiej Firmie Wydawniczej dziękuję za ciekawą pozycję.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz