tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 31 stycznia 2013

"Istoty ciemności" - Kami Garcia, Margaret Stohl - recenzja


Tam, gdzie mieszkasz, wszystko wydaje Ci się znajome - jak własna kieszeń. Jednak bądź ostrożny - wcale tak nie musi być.

Istoty Ciemności - Kami GarciaNiedawno przeżyłam niesamowitą przygodę z książką autorstwa Kami Garcii i Margaret Stohl pod tytułem "Istoty Ciemności". Jest to kontynuacja Kronik Obdarzonych.

Ethan i Lena coraz rzadziej sie widują. Dziewczyna obwinia sie o śmierć wuja Macona i nagle znika z tajemniczym Johnem i syreną Ridley. Ethan w tym czasie poznaje bardzo inteligentną Liv i rusza na poszukiwania L. Po wielu petyperiach i przygodach w tunelach Obdarznych, uwalnia z Świetlika Macona i wraz z Ammą, Wielkimi i przyjaciółmi ratuje Lenę od przejścia na Ciemną stronę (do czego zmusza dziewczynę jej matka). Lena naznacza sie jako Istota Światła i Ciemności jednocześnie. Nowa Zwiastopieśń mówi, że w 17 księżyc L. może nastąpić Dzień  Zniszczenia. 

CZY LENA LICZY SIE Z KONSEKWENCJAMI WYBORU? 
CZY UDA IM SIĘ URATOWAĆ ŚWIAT?

Tego dowiecie sie z Istot Ciemności. Książka jest napisana fantastycznym językiem, lecz nie powinno się jej czytać bez znajomości poprzedniego tomu, ponieważ wszystko może być skomplikowane.

Książka opowiada o prawdziwej miłości i o tym, że nie zawsze najłatwiejsze rozwiązanie jest odpowiednie. Książkę polecam lubiącym dreszcz emocji.


Dydelf, 13 lat


Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Łyński Kamień.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz