tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 22 stycznia 2013

"Najeźdźcy" - John Flanagan - recenzja


John od dzieciństwa marzył o tym, aby być pisarzem. Na początku pisał spoty reklamowe i scenariusze. Następny etap jego kariery pisarskiej to współtworzenie sitcomu " Hi Dad!". Potem zaczął pisać opowieści dla swojego syna na dobranoc. Tak powstała, obecnie 11-tomowa, seria "Zwiadowcy". Podobno mają powstać kolejne części po zakończeniu pisanie trylogii "Drużyna".

W 2008 roku wygrał  Australian Book Publishers Association's of the Year dla dzieci starszych i młodszych.

Najeźdźcy - John Flanagan
"Najeźdżcy" to już druga część serii "Drużyna", jakże znanego nam autora "Zwiadowców" Johna Flanagana.
                
W poprzedniej część Hal podjął decyzję o odnalezieniu złodzieja Andomala - Zavaca. Wyrusza więc ze swoją drużyną na poszukiwania tego pirata.
                
Jednak załoga "Czapli" ma jeszcze jeden kłopot. Mianowicie Erak skonfiskował chłopcom łódź, a ci pomimo tego uciekli na niej. Załoga obawia się teraz pościgu. Na szczęście mają ze sobą dawnego przyjaciela ojca Hala, Mikkelsona -Thora. Po śmierci przyjaciela doświadczony wojownik, niegdyś uznany trzy razy z rzędu Potężnym - najlepszym wojownikiem w Skandii, staje się wrakiem człowieka. Popada w alkoholizm, lecz dzięki Halowi i reszcie drużyny, godzi się ze swoją przeszłością. Na powrót staje się dawnym Thorem, który mimo kalectwa jest nadal bardzo groźnym przeciwnikiem.
                
"Czaple" pod okiem Thora doskonalą swoje umiejętności, aby móc wygrać bitwę z piratami. Chłopcy stają się lepszymi wojownikami oraz wiernymi przyjaciółmi. Niestety na drodze staje przeszkoda. Piraci postanowili złupić miasto. Hal chce je obronić. 
Czy mu się uda? 
Czy odzyska dobre imię i Andomal?
                
Tego dowiecie się z książki "Drużyna. Najeźdźcy". Pisana wspaniałym językiem sprawia, że ma się wrażenie, jakby się brało udział w akcji. Dialogi są bardzo naturalne, przez co są łatwiejsze w odbiorze. Z niecierpliwością czekam na przeczytanie kolejnej, trzeciej części.:)

                                              
  Polecam fanom "Zwiadowców"
                                                                              Dydelf, 14 lat    

Za kolejne przygody bohaterów Drużyny dziękuję Wydawnictwu Jaguar.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz