tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 5 lutego 2013

„Znajdź mnie” - Lisa Kleypas - recenzja


Lisa Kleypas jest amerykańską pisarką, autorką wielu bestsellerów i laureatką nagrody RITA. Pisarka zasłynęła z wielu współczesnych i historycznych romansów. „Znajdź mnie” to piąta część z cyklu o rodzinie Hathaway.

Znajdź mnie
Chodzenie po lasach, ujeżdżanie dzikich koni czy przygarnianie i opieka nad niechcianymi zwierzętami nie przystoi młodej damie, jednak najmłodsza z sióstr Hathaway, Baetrix nie przejmuje się opiniami innych. Piękna i niezależna Bea zawsze budziła podziw u mężczyzn, jednak żaden z nich nie miał odwagi, by poprosić ją o rękę. Dziewczyna przestała się łudzić, że kiedyś odnajdzie prawdziwą miłość. Wszystko się jednak zmienia gdy do jej przyjaciółki Prudence przychodzi list od kapitana Christophera Phelan. Kapitan Phelan, który znajduje się na wojnie pisze do Pludence o swoich przeżyciach i wrażeniach wojennych. Kobieta niewzruszona wyznaniami w liście nie ma zamiaru na niego odpowiadać z czym Bea nie może się pogodzić. Za zgodą przyjaciółki Beatrix zaczyna korespondować z Christopherem podpisując się jej imieniem.


Po zakończeniu wojny Christopher Phelan wraca do domu. Przeżycia wojenne bardzo go zmieniły, ale jest zdecydowany poślubić kobietę z którą korespondował i w której się zakochał. Jest zdecydowany poślubić Pludence.

Czy Christopher uświadomi sobie z kim naprawdę korespondował?
Czy dotrzyma obietnicy i poślubi kobietę „z listów”?

„Znajdź mnie”, które ukazało się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka,  jest to romantyczna powieść. Urzeka nie tylko ciekawą fabułą ale, również niezwykłym obrotem zdarzeń. Postaci są wyraziste i dobrze przedstawione.

Autorka oprócz romantycznej historii zwraca uwagą na bardzo ważną rzecz. Rzadko kiedy zastanawiamy się, co czują żołnierze po powrocie z wojny, czy mają wyrzuty sumienia z powodu zabitych ludzi, czy są w stanie powrócić do normalnego życia? Lisa Kleypas na przykładzie kapitana Phelana pokazuje te dylematy. W mistrzowski sposób nakreśla jego życie przed i po wojnie oraz zmiany jakie w nim zaszły.

Bardzo serdecznie zachęcam wszystkich do przeczytania tej książki. Jest to idealna propozycja na długie zimowe wieczory. Ważny jest również fakt, że nie trzeba znać poprzednich części, aby zapoznać się z tą książką.

Tilia, 15 lat

Za ciekawą lekturę dziękuję Księgarni Matras. 

1 komentarz:

  1. To coś dla mnie :) Uwielbiam takie historie ;) Dodatkowo plusem jest fakt, że nie trzeba znać poprzednich części ^^ Recenzja bardzo mi się podoba ;)

    OdpowiedzUsuń