tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 18 marca 2013

"Po trzecie dla zasady" - Janet Evanovich - recenzjaJuż po raz kolejny w moje ręce wpadła książka Janet Evanovich z serii przygód łowczyni nagród Stephanie Plum. Tym razem był to trzeci tom pt. „Po trzecie dla zasady”.

Po trzecie dla zasady - Janet EvanovichJak zawsze Stephanie musiała wpakować się w tarapaty. Poszukuje Wujaszka Mo, od lat pracującego w sklepie ze słodyczami przy Ferris Street. Uwielbiają go wszyscy, nie tylko dzieci, dlatego zgarnięcie go wcale nie jest proste. Łowczyni musi liczyć się z mnóstwem obelg ze strony „miłych” sąsiadów i nie tylko. Staruszek „przypadkiem” nielegalnie miał przy sobie broń, na czym został przyłapany przez skrupulatnego funkcjonariusza Gaspicka. Firma poręczycielska Vincenta Pluma wpłaciła za niego kaucję, a ten nie pojawił się na rozprawie. Jednak sprawa nie wydaje się taka prosta. Okazuje się bowiem, że Mo zniknął bez śladu i nikt nie wie gdzie się podział. Poza tym niespodziewanie zaczynają piętrzyć się ciała dealerów narkotykowych. Przyjaciel-gliniarz Joe Morelli, pracujący obecnie w dziale zabójstw stale wyciąga od łowczyni jakieś informacje, a sam wszystko zataja. I gdzie tu sprawiedliwość?

Ale co można zrobić, kiedy ktoś przypala cię papierosem i do tego grozi twojemu chomikowi? W dodatku twój samochód cały czas się psuje i śledzą cię jakieś podejrzane typy?

A babcia Mazurowa tym razem ogląda się za... mężem! Szuka kandydatów po klubach bingo i jak zawsze dostarcza czytelnikom sporą dawkę śmiechu :)

Evanovich postarała się, żeby czytelnik nie mógł się oderwać od lektury. Oczywiście cały czas mamy do czynienia z humorystycznymi komentarzami.

Jak dla mnie książka genialna, bez zastrzeżeń. W niektórych momentach naprawdę nie mogłam powstrzymać się od śmiechu. Osobiście uwielbiam styl pisania Janet i już nie mogę się doczekać, aż przeczytam kolejne części. Więc jeśli i Ty lubisz śmiać się do łez i jesteś miłośnikiem kryminałów koniecznie sięgnij po tę książkę.

WeruSSia, 15 lat 

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Fabryka Słów

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz