tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 15 marca 2013

„Pocałunek Gwen Frost" - Jennifer Estep - recenzja


Amerykańska pisarka Jennifer Estep, staje się coraz popularniejsza na świecie, głównie dzięki seriom książek dla młodzieży, takich jak: „Bigtime” czy „Elemental Assassin”. Powieść „Pocałunek Gwen Frost” to druga część serii „Akademia Mitu”.  
Książki jej autorstwa poruszają tematykę miłości, samotności młodego człowieka, często zawierają elementy fantastyczne.

Pocałunek Gwen Frost - Jennifer EstepPo śmierci matki Gwen Frost przenosi się do Akademii Mitu – szkoły dla potomków mitycznych bohaterów lub wybraków starożytnych bogów. Siedemnastoletnia Cyganka ma dar psychometrii – po dotknięciu przedmiotu lub ręki osoby, widzi jej historię i przeżywa jej uczucia. Skrycie podkochuje się w Loganie – jednym z najprzystojniejszych uczniów, ale uważa, że taka zwykła, niepopularna dziewczyna jak ona, na niego nie zasługuje. Tymczasem zbliża się tradycyjny w Akademii festyn zimowy w ekskluzywnym kurorcie narciarskim.  

Jakie przygody spotkają Gwen na wyjeździe?
Jakie tajemnice skrywają jej znajomi?
Czy Gwen uda się uratować swoje życie?

Fabuła książki jest bardzo ciekawa, trzyma w napięciu, przez co szybko się ją czyta. Historia jest przejrzysta, wątki poboczne są objaśniane (przy pomocy wtrąceń lub retrospekcji), przez co czytelnik doskonale rozumie przyczyny wydarzeń i może domyślać się skutków, mimo iż jest to druga część serii. Niejednokrotnie zaskakiwał mnie swobodny, momentami wulgarny lub obrzydliwy język. 

Polecam książkę „Pocałunek Gwen Frost” wszystkim młodym ludziom, ponieważ każdy z was znajdzie w niej coś dla siebie: elementy historii antycznej, opowieść przygodową, historię młodzieńczej miłości lub psychologiczne motywy działania bohaterów.


Tania, 17 lat

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Dreams.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz