tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 5 marca 2013

„Wyprawa wzdłuż Amazonki" - Ed Stafford - recenzja


Wyprawa wzdłuż Amazonki - Ed Stafford
W kwietniu 2008 roku Ed Stafford podjął próbę - jako pierwszy człowiek na świecie - przejścia  pieszo wzdłuż całej  Amazonki.
Wyprawie towarzyszyło nieustające ryzyko - Ed musiał radzić sobie z aligatorami, jaguarami i węgorzami elektrycznymi, nie mówiąc już o kontuzjach i burzach tropikalnych. Książka zabiera czytelników w brawurową podróż przez niezwykle zróżnicowane biologicznie krainy, śladami najpotężniejszej rzeki na świecie.
Przyznam się, że jest to jedna z tych książek, które przeczytałam w jeden wieczór :) fascynująca,  trzymająca w napięciu!
Podziwiałam cały czas jak Ed Stafford wpadł na ten pomysł!! Realizacja zajęła Mu 860 dni, niektórym wyda się to niemożliwe, ale ten człowiek dał radę! 

Jest to ponad osiem tysięcy kilometrów bardzo niebezpiecznej trasy.
Czy uda mu się?
Czy nie obędzie się bez kontuzji? 
Jak poradzi sobie z przedziwnymi i fascynującymi zwierzętami mieszkającymi nad wybrzeżem Amazonki? 

Na te pytania nie zdradzę odpowiedzi :) Zapraszam serdecznie do lektury, przede wszystkim osoby takie jak ja - kochające podróże i niezwykłe wyzwania. W książce znajdują się zdjęcia ukazujące wspomnienia z wyprawy , sądzę że zainteresują one nie jednego. Książka pokazuje także, że marzenia się spełniają i jeżeli tylko będziemy wytrwale dążyć do celu i uwierzymy, że damy radę, to na pewno tak się stanie :).

Mam cichą nadzieje że, Ed Stafford napisze jeszcze jakąś książkę i kto wie może pobije kolejny rekord :).


Lily, 17 lat

Wydawnictwu Hachette dziękuję za fajną książkę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz